bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 października 2022
  • wyświetleń: 5527

[FOTO] Niespokojna noc na drogach. Dwie solidne krasy w regionie

Pierwsza noc długiego weekendu policjantom z drogówki nie upłynęła zbyt spokojnie. Przed północą wpłynęło zgłoszenie wypadku na ul. Szkolnej w Pisarzowicach. Natomiast około godziny 3.00 na skrzyżowaniu Lwowskiej z Piłsudskiego zderzyły się dwa pojazdy. Obie kraksy były stosunkowo groźnie. Nie obeszło się bez rannych.

WhatsApp Image 2022-10-28 at 23.38.56
Kolizja w Pisarzowicach - 28.10.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika / Arek


W pierwszym przypadku (Pisarzowice) skończyło się tylko na drobnych stłuczeniach. Kierowca Forda Mondeo z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna był trzeźwy. Znacznie poważniej było w Bielsku-Białej na skrzyżowaniu Lwowskiej z Piłsudskiego, gdzie ze względu na godziny nocne była wyłączona sygnalizacja świetlna.

Kierowca Kia podczas manewru skrętu w lewo, wymusił pierwszeństwo na kierowcy dostawczego Renault, który jechał w stronę stadionu. Siła uderzenia była dość spora. Oba auta uległy znacznym uszkodzeniom. Uczestnikom udzielono niezbędnej pomocy medycznej, przy czym okazało się, że pasażer Kia wymaga dłuższej hospitalizacji. Jego obrażenia spowodowały, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, który będzie miał swój finał w sądzie.

Wypadek na skrzyżowaniu Krakowskiej z Lwowską - 29.10.2022 · fot. nadesłane przez czytelników: Krzysiek i Przemek


Warto pamiętać, że godziny nocne i znikomy ruch nie zwalniają z należytej uwagi za kierownicą. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do groźnej sytuacji. Warto również pamiętać o oznakowaniu pionowym, które wyznacza pierwszeństwo na skrzyżowaniach, gdzie wyłączono sygnalizację świetlną.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.