bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 30 października 2022
  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 5201

Pożar autobusu rodziny zastępczej. Pojazd nadaje się do kasacji

W niedzielę, 30 października około godziny 13.00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie pożaru autobusu na ul. Zjednoczenia w Pawłowicach. Mimo wysiłku strażaków pojazd spłonął niemal doszczętnie. Płomienie strawiły całą komorę silnika i znaczną część wnętrza. Na szczęście obeszło się bez rannych.

Pożar autobusu rodziny zastępczej - 30.10.2022
Pożar autobusu rodziny zastępczej - 30.10.2022 · fot. OSP Pawłowice


Autobusem na wycieczkę w góry podróżowała 15-osobowa rodzina z Zabrza. Dwie osoby dorosłe i trzynaścioro dzieci, które są wychowywane w ramach rodziny zastępczej. W trakcie jazdy kierowca zauważył, że z tyłu pojazdu jest zadymienie. Zjechał na nieczynną już pętlę autobusową, wyprowadził pasażerów i najpierw na własną rękę próbował ugasić płomienie za pomocą gaśnicy. Bezskutecznie. Konieczna była interwencja strażaków.

Pożar autobusu w Pawłowicach - 30.10.2022
Pożar autobusu w Pawłowicach - 30.10.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Mimo podjętych działań gaśniczych nie udało się uratować pojazdu, który w chwili obecnej nadaje się do kasacji. Nie opłaca się go remontować. Spłonęła komora silnika, większość wiązek elektrycznych i tylna część przestrzeni pasażerskiej.

Zastępczy transport pomógł zorganizować obecny na miejscu wójt gminy Franciszek Dziendziel. Choć dla jadących dwupasmówką samochodów wydarzenie wyglądało dość dramatycznie, strażacy ochotnicy nie tylko kontrolowali pożar, ale również włożyli wiele wysiłku w zaopiekowanie się podróżującymi dziećmi. Mieli dla nich maskotki i pomysły na zabawę w oczekiwaniu na autobus, który bezpiecznie zawiózł grupę do domu.

pożar autobusu rodziny zastępczej
Strażacy ochotnicy włożyli wiele wysiłku w zaopiekowanie się podróżującymi dziećmi - 30.10.2022 · fot. UG Pawłowice

ar, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.