bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 4179

2 wypadki drogowe i 44 kolizje. Za nami akcja "Wszystkich Świętych"

Za nami ogólnopolskie działania "Wszystkich Świętych". Stróże prawa dbali, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć na groby bliskich. Akcja zaczęła się 28 października i potrwała do środy, 2 listopada do godz. 20:00. Na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego służbę pełniła zwiększona liczba policjantów z drogówki, prewencji i wydziałów kryminalnych.

Policyjna akcja "Wszystkich Świętych 2022" · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci do monitorowania ruchu drogowego wykorzystywali drona. - Stróże prawa nie będą pobłażali sprawcom drogowych przestępstw i wykroczeń, w szczególności tych popełnianych przez i na szkodę niechronionych uczestników ruchu drogowego - podkreśla asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

Jak informują mundurowi, od 28 października do 2 listopada na bielskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych i 44 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.Działania „Wszystkich Świętych” trwały 6 dni - od piątku od godziny 6.00 do środy do godziny 20.00. - Przez ten czas stróże prawa cały czas czuwają nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolują okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób - dodawała asp. szt. Chrobak.

Policjanci z drogówki ujawnili łącznie ponad 200 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym prawie 100 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania. Mundurowi przeprowadzili ponad 2700 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

- Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy - podsumowuje przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.