bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 453

Jak zamówić przesyłkę kurierską?

Materiał partnera:

Dynamiczny rozwój handlu poprzez sieć stworzył nie tylko ogromną niszę rynkową, ale i również znacząco uprościł zamawianie i realizację usług. Jak zatem skorzystać z usług kuriera za pośrednictwem Internetu, dowiedzą się Państwo w poniższym artykule.

Każdego dnia firmy kurierskie przewożą zarówno w tranzycie krajowym, jak i międzynarodowym mnóstwo paczek, o wielu kształtach i wymiarach - zarówno pojedyncze, niewielkie przesyłki, jak i całe palety towaru. Oferta dzisiejszych przewoźników dla klientów indywidualnych i firm jest bardzo przystępna w kwestii wypełnienia danych przesyłki, sposobu odbioru, dostarczenia i kosztów.

Najwięcej z pewnością skorzystają tutaj osoby, które prowadzą lub planują prowadzić działalność wysyłkową, a także te, które sprzedają swoje towary poprzez serwisy handlowe. Jak więc wygląda zamawianie kuriera?

osoba zamawiająca kuriera DSV Xpress


Jak się zamawia kuriera?Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, jak się wydaje. Najprostsza i najszybsza droga, dzięki której nie musimy nawet wychodzić z domu do punktu wysyłkowego, to Internet. Przewoźnicy z reguły już na głównej stronie zamieszczają przycisk przekierowujący do formularza wysyłkowego, informacje o typach wysyłek (krajowe, międzynarodowe, wielkogabarytowe itp.) i szczegóły dotyczące godzin nadania oraz wymiarów paczki. Jedną z najlepiej zbudowanych i przejrzystych stron posiada firma DSV XPress. Świadczą szeroką gamę usług, począwszy od dostarczania niewielkich przesyłek kurierskich, po międzynarodowy transport dóbr o wielkim gabarycie. Na swoim blogu również można znaleźć wiele informacji, m. in. o zamawianiu kuriera.

Po przejściu dalej, przed użytkownikiem prezentuje się przejrzysty formularz, gdzie po kolei wypełniamy dane nadającego oraz odbierającego, a jeżeli wysyłamy do punktu - wybieramy na mapie lub wpisujemy nazwę punktu odbioru. Dalej serwis przekieruje nas do płatności, a po opłaceniu pokaże nam etykietę do wydruku, którą zamieszczamy na naszej paczce. Niektórzy przewoźnicy oferują opcję przywiezienia i naklejenia listu przewozowego przez kuriera.

Zamawiam kuriera - co należy wiedzieć przed nadaniem?Kurier będzie musiał wydzielić dla naszej przesyłki miejsce w swoim samochodzie dostawczym czy ciężarówce, a także wiedzieć, jak ją odpowiednio ułożyć tak, by nie ucierpiała. Ponadto, w przypadku paczkomatów, należy wybrać odpowiednią kategorię rozmiarową skrytki.

Dlatego też wymagane jest dokładne wymierzenie wysokości, długości i szerokości naszej przesyłki, a jeżeli jest “niestandardowa” - czyli nie jest standardowym sześcianem czy prostopadłościanem - zaznaczyć taką opcję w formularzu wysyłkowym. Nieprawidłowe wymiary podane w formularzu mogą skutkować odmową odebrania przesyłki do transportu.

mierzenie wymiarów przesyłki


Jeżeli chcemy nadać rzeczy wymagające specyficznego traktowania, czyli np. towar kruchy lub taki, który umieszczony musi być konkretną stroną ku górze, stosowną naklejkę należy wydrukować lub zakupić i nakleić w widocznym miejscu na paczce, najlepiej blisko listu przewozowego. Przyczyni się to do bezpieczeństwa zarówno przesyłki jak i samego kuriera, który będzie wiedział, jak odpowiednio się z nią obchodzić.

zapakowana i przygotowanie paczka do przesyłki kurierskiej


Rzeczy niedozwolone - tego nie nadasz.Każdy przewoźnik ma konkretną listę towarów, których nie przewozi, może także odmówić transportu towarów, które nie zostaną uznane za bezpieczne do przewozu. W rzeczy niedozwolone wliczają się np. rzeczy aktywne chemicznie lub biologicznie, szybko psujące się, nie licencjonowana broń, wartościowa biżuteria etc. Szczegółową listę znaleźć można w regulaminie świadczenia usług przewoźnika.