bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 listopada 2022
  • wyświetleń: 1765

Pszczyna: ambulans pogotowia ruchu drogowego i motocykle dla drogówki

Nowy radiowóz i dwa motocykle zasiliły flotę pojazdów pszczyńskiej drogówki. Pojazdy lada dzień rozpoczną służbę na terenie powiatu. Teraz policjanci jeszcze lepiej będą mogli zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Nowy radiowóz i dwa motocykle w pszczyńskiej drogówce - 11.2022 · fot. KPP Pszczyna


Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, dlatego policjanci każdego dnia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Aby ich działania były bardziej skuteczne, mundurowi są systematycznie wyposażani w nowoczesny sprzęt.

Tym razem flota pszczyńskiej drogówki wzbogaciła się o nowy radiowóz Volkswagen Crafter, czyli tak zwany ambulans pogotowia ruchu drogowego. To nowoczesny i specjalistyczny samochód, na którego pokładzie znajdziemy wszystko, czego potrzeba podczas codziennej służby: wyposażenie do obsługi zdarzeń drogowych, znak zmiennej treści na dachu pojazdu, na którym można wyświetlać znaki drogowe, a także agregat prądotwórczy, kolczatkę oraz przenośną najaśnicę do oświetlania miejsca zdarzenia. Ponadto w środku znajduje się w pełni wyposażone "biuro". Pojazd kosztował ponad pół miliona złotych i był możliwy dzięki wsparciu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowy radiowóz i dwa motocykle w pszczyńskiej drogówce - 11.2022
Nowy radiowóz i dwa motocykle w pszczyńskiej drogówce - 11.2022 · fot. KPP Pszczyna


Na tym jednak nie koniec... Kierowcy lubiący mocniej nacisnąć pedał gazu nie mogą czuć się bezkarnie, ponieważ do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego trafiły także dwa nowe motocykle. Każdy z nich ma pojemność 1250 cm3 i moc 136 KM. Motocykle oznakowane są według najnowszych obowiązujących wzorów i posiadają stosowne i przydatne w służbie wyposażenie.

Pojazdy, ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Zakup jednośladów współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.