bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 370

Bezpieczna jazda motocyklem. Jak zachować ostrożność na drodze podczas jazdy?

Materiał partnera:

Bezpieczeństwo podczas jazdy to podstawa. Powinien pamiętać o tym każdy kierowca. Aby uniknąć kolizji, wypadku, bądź awarii podczas jazdy motocyklem, należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Stosowanie się do nich może uchronić motocyklistę przed nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze.

motocykl


Odpowiednie przygotowanie do jazdy to podstawaBezpieczna jazda zależy nie tylko od umiejętności motocyklisty, lecz także od samego motocykla. Aby czuć się pewnie i bezpiecznie podczas jazdy, każdy motocyklista powinien wykonywać regularne przeglądy. Co więcej, gdy w motocyklu dojdzie do usterki, zużyta bądź zepsuta część powinna być wymieniona na oryginalną. Dlaczego? Ponieważ wyłącznie oryginalne części są idealnie dopasowane do danego modelu motocykla. Co więcej, części OEM są gwarancją wysokiej jakości. Nie warto tracić czasu i pieniędzy na nieoryginalne zamienniki z niesprawdzonych źródeł. Tego rodzaju części zawodzą zazwyczaj przy pierwszej lepszej okazji. Są wykonane z niskiej jakości materiałów bądź nieodpowiednio dopasowane do danego modelu motocykla. Z pozoru fantastyczna okazja cenowa może być przyczyną poważnej usterki. Stawiaj na sprawdzone sklepy z częściami motocyklowymi do Yamahy, Suzuki czy Hondy. Nic nie jest w stanie zastąpić oryginalnych części sprowadzonych prosto z magazynu producenta.

Zadbaj również o własne bezpieczeństwo. Nie wyruszaj w trasę bez odpowiedniej odzieży, obuwia i kasku. Ubiór zawsze powinien być dostosowany do pogody. W przypadku jazdy na dwóch kółkach warunki atmosferyczne odgrywają kluczową kwestię. Podczas jazdy motocyklem bardzo łatwo jest utracić panowanie nad kierownicą, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy to nawierzchnia jest bardzo śliska, a widoczność mocno ograniczona. Szybkie przejażdżki odłóż na miesiące wiosenne i letnie. Jazda motocyklem wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Niestety, na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków z udziałem motocyklistów. Większość z nich to bardzo niebezpieczne zdarzenia. Każdy motocyklista powinien pamiętać o tym, aby stosować się do przepisów ruchu drogowego. Niezastosowanie się do nich to częsta przyczyna wypadków. Nadmierna prędkość, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, wykonywanie manewrów bez użycia kierunkowskazów - tego powinieneś unikać! Kierowcy samochodów nie zawsze są w stanie rozpoznać intencje motocyklisty.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje, jak i innych kierowcówKażdy motocyklista, wsiadając na swój motocykl powinien pamiętać, że od niego zależy nie tylko własne bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu. Czasami wystarczy jeden, niespodziewany ruch, by stracić panowanie nad kierownicą i doprowadzić do tragedii. Każda zmiana pasa ruchu powinna być odpowiednio zasygnalizowana, a prędkość odpowiednio dopasowana do stanu nawierzchni i natężenia ruchu. Jazda motocyklem to prawdziwa przyjemność, lecz nie należy zapominać, że wiąże się ona również z ogromną odpowiedzialnością. Powinien o tym pamiętać każdy motocyklista.