bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 9 listopada 2022
  • wyświetleń: 3108

[FOTO] Kończy się inwestycja pod Szyndzielnią. Jej koszt to 12 mln zł

Od najbliższego piątku, 11 listopada Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przywraca ruch na rozbudowanym odcinku Alei Armii Krajowej pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” a pętlą autobusową.

Aleja Armii Krajowej od pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” a pętlą autobusową · fot. MZD Bielsko-Biała; Wydział Komunikacji UM BB


- Jesień w tym roku jest dla nas łaskawa, stąd pomimo trwających jeszcze prac w rejonie dolnej stacji Kolei Linowej Szyndzielnia, drogowcy z MZD postanowili otworzyć gotowy, dolny odcinek Alei Armii Krajowej i tym samym wyjść naprzeciw turystom, którzy dzięki temu będą mogli szybciej, łatwiej i w komfortowych warunkach dotrzeć w rejon podnóża Szyndzielni i rozejścia się tutejszych górskich szlaków - poinformował Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Nowa gładka jezdnia, wraz z zaplanowaną infrastrukturą drogową pomiędzy rondem a pętlą autobusową jest już gotowa na włączenie do ruchu. Dzięki temu zostaje także przywrócone kursowanie autobusów linii nr 7 i 8, które zamiast zatrzymywać się na tymczasowym przystanku końcowym pod halą przy ul. Karbowej, od najbliższego piątku będą mogły dojechać do końcowego przystanku Szyndzielnia, czyli do pętli autobusowej - dodał MZD.

Zgodnie z informacją Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wszystkie autobusy linii nr 8 do przystanku Szyndzielnia będą kursowały przez cały tydzień włącznie z sobotami, niedzielami i świętami. Nieco inaczej będzie w przypadku linii nr 7. W dni robocze część kursów będzie dojeżdżała do pętli Szyndzielnia - pozostałe będą realizowane na skróconej trasie do przystanku Karbowa Hala Sportowa. W soboty, niedziele i święta wszystkie kursy linii nr 7 będą realizowane do przystanku Szyndzielnia.

Oddawany do ruchu odcinek dolny rozbudowanej Alei Armii Krajowej ma długość około 850 metrów. W ramach wykonanych robót powstała nowa uregulowana jezdnia o szerokości 5,5 metra. Wzdłuż niej ciągnie się prawostronny chodnik. Ulica zyskała nowe energooszczędne oświetlenie, kanalizację deszczową i teletechniczną.

Zbudowano także nowe konstrukcje oporowe i przebudowano przepusty. Na rozbudowanym odcinku pojawiły się także nowoczesne perony autobusowe z ułatwiającymi wsiadanie i wysiadanie krawężnikami. W ramach inwestycji wzdłuż ulicy nasadzono także nowe drzewa i inne rośliny, które pełnię swoich barw ukażą dopiero najbliższą wiosną.

Rozbudowa górnego odcinka Alei Armii Krajowej w rejonie dolnej stacji Kolei Linowej Szyndzielnia tymczasem jest już na ukończeniu. Drogowcy planują zakończyć te prace w najbliższych dniach.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.