bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 11 listopada 2022
  • wyświetleń: 5508

[WIDEO] Przy remoncie drogi w Szczyrku zapomniano o chodniku...

Trwa remont drogi wojewódzkiej 942, która biegnie przez Szczyrk i łączy Bielsko-Białą z Wisłą. To ważny szlak komunikacyjny w Beskidach. Turyści i okoliczni mieszkańcy poruszają się nią przez cały rok. Jak podaje UM w Szczyrku dziennie tamtędy przejeżdża nawet 15 tysięcy samochodów. Długotrwały proces remontu i jego kolejne etapy, stwarzają utrudnienia dla uczestników ruchu drogowego, jednak końcowy efekt powinien być zadawalający.Remont jest problematyczny dla pieszych, którzy muszą mierzyć się z licznymi i niebezpiecznymi nierównościami na chodnikach. To efekt niedopracowania szczegółów umowy z wykonawcą remontu a Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Jak wynika z wywiadu przeprowadzonego przez nas z Burmistrzem Miasta Szczyrk, problem zostanie naprawiony. Nie podano jednak terminu, w którym chodniki przy DW942 będą we właściwym stanie. Obecnie firma wykonująca zlecenie naprawia chodnik w Buczkowicach. Później przyjdzie czas na poprawki w Szczyrku. Turyści i mieszkańcy muszą na siebie bardzo uważać.

Zapytaliśmy mieszkańców i turystów w Szczyrku o ich zdanie na temat remontu DW942 oraz przeprowadziliśmy wywiad z Burmistrzem Miasta Szczyrk p. Antonim Byrdym w tej sprawie.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.