bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 24 listopada 2022
  • wyświetleń: 12597

[WIDEO] Wymuszenie pierwszeństwa i wymiana "uprzejmości"

Kilka dni temu na naszą skrzynkę trafił film z ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Na nagraniu widać jak kierowca miejskiego autobusu zmienia pas na skrzyżowaniu i linii ciągłej, zjeżdżając w ostatnim momencie na przystanek. Zmusił tym samym kierowcę Audi do gwałtownego hamowania. Do kolizji brakowało niewiele. Na nagraniu słychać także, że między kierowcami doszło do dość ostrej wymiany zdań, którą niewątpliwie zapoczątkował wyraźnie wzburzony autor nagrania. Zarząd MZK w Bielsku-Białej kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo jazdy i kulturę swoich kierowców. Postanowiliśmy więc zapytać skąd takie manewry oraz skąd takie nerwy. Wszak nie ma kierowców doskonałych i każdemu może przytrafić się błąd, za który najlepiej pokornie przeprosić.Oświadczenie MZK w Bielsku-Białej:„Szanowni Państwo,

Dziękujemy za przesłany materiał wideo. Potwierdzamy, że po jego analizie, przeprowadziliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające z naszym pracownikiem, który w dniu 14 listopada 2022 roku prowadził autobus o numerze taborowym 180 na linii komunikacyjnej nr 32.

Na podstawie wyjaśnień złożonych przez naszego pracownika przekazujemy, że do przedmiotowej
sytuacji drogowej doszło wskutek wystąpienia kilku przyczyn. Po pierwsze, od tego dnia uruchomiony został nowy przystanek autobusowy ‘Warszawska Aluprof’ w kierunku Czechowice-Dziedzice i kierujący autobusem wykonywał w tym dniu swój pierwszy kurs tą trasą przez co błędnie ocenił, że zatoka autobusowa znajduje się w dalszej odległości. To przyczyniło się do jego nieprawidłowo wykonanego manewru zmiany pasa ruchu po zauważeniu nowego przystanku.

Kolejną przyczyną zaistnienia przedmiotowej sytuacji, pozostaje nadmierna prędkość, z jaką poruszał się samochód osobowy marki Audi, który zdecydowanie przekroczył dopuszczalny jej limit na tym odcinku drogi, a następnie stworzył poważne zagrożenie w ruchu drogowym zatrzymując pojazd na pasie ruchu na wysokości zatoki przystankowej i podejmując wulgarny atak słowny w kierunku kierowcy autobusu.

Potwierdzamy, że przełożony naszego kierowcy przeprowadził z nim rozmowę wyjaśniającą oraz dyscyplinującą w celu wyeliminowania w przyszłości podobnych zdarzeń związanych ze zmianą pasa ruchu. Niemniej, naszym zdaniem, dla prawidłowej i obiektywnej oceny całej sytuacji, konieczne byłoby przedstawienie opinii publicznej materiału wideo przedstawiającego przebieg wydarzeń poprzedzający zobrazowaną sytuację, w szczególności ukazującego sekwencję zdarzeń i prędkość samochodu nagrywającego.”

Agnieszka Haslette
Kierownik Biura ZarząduZachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.