bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 listopada 2022
  • wyświetleń: 1623

Parkingu wielopoziomowego póki co nie będzie. Nie ma na to pieniędzy

Każdy kierowca z Bielska-Białej dobrze wie, że w mieście brakuje miejsc parkingowych. Problem częściowo miała rozwiązać budowa parkingu wielopoziomowego. Niestety, póki co na realizację tej inwestycji nie ma co liczyć.

parking, wizualizacje
Wizualizacja parkingu przy ul. Lwowskiej · fot. MZD Bielsko-Biała


W kwietniu 2021 roku informowaliśmy, że trwają prace nad wykonaniem kompletnej dokumentacji projektowej budowy parkingu wielopoziomowego przy ulicy Lwowskiej w Bielsku-Białej. Zgodnie z umową projekt miał być gotowy do końca roku - informował Miejski Zarząd Dróg.

Podczas listopadowej sesji bielskiej Rady Miejskiej o inwestycje dopytywał radny Tomasz Wawak. Jak poinformowali urzędnicy, miasto jest "na końcówce, jeśli chodzi o opracowanie dokumentacji".

- Natomiast potrzebne są jeszcze pewne dokumenty, które na dzień dzisiejszy są procedowanie poza Urzędem Miasta. Po uzyskaniu tych wszystkich formalnych dokumentów będzie można rozliczyć tę dokumentację w przyszłym roku - podkreślił Wojciech Waluś, dyrektor MZD.

Niestety, nie oznacza to, że w 2023 roku ruszy budowa nowych miejsc parkingowych.

- Inwestycja będzie realizowana w momencie, kiedy będziemy mieli na to pieniądze, na razie ich nie mamy. Taka jest sytuacja i nie ma co tego co ukrywać. Bez dofinansowań zewnętrznych tego typu inwestycje nie będą rozpoczynane, skupiamy się na dokończeniu tych już rozpoczętych, których koszty idą z ogólnie znanych przyczyn do góry. Jak z tym się ogarniemy, będziemy myśleć o przyszłości. Przyszły rok jest rokiem ograniczeń w inwestycjach i trzeba sobie z tego zdawać sprawę - podkreślił Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.