bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 26 listopada 2022
  • wyświetleń: 2152

Będą parkomaty na parkingach wewnętrznych MZD. Uchwała RM

Możliwość instalacji parkomatów na parkingach wewnętrznych administrowanych przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej oraz rozszerzenie grona osób mogących ubiegać się o abonament mieszkańca w strefie płatnego parkowania to zmiany przegłosowane na czwartkowej sesji Rady Miejskiej.

Reklama

parkingi
Będą parkomaty na parkingach wewnętrznych MZD. Uchwała RM · fot. bielsko.info


- Dotychczas regulamin funkcjonowania parkingów miejskich położonych poza drogami publicznymi, zwanymi parkingami wewnętrznymi, nie obejmował zapisów dotyczących korzystania z parkomatów. Nie było takiej potrzeby, bowiem na parkingach poboru opłat dokonują zatrudnieni przez Miejski Zarząd Dróg parkingowi. Ponadto funkcjonują na nich elektroniczne systemy szlabanowe. Niemniej jednak MZD z myślą o umożliwieniu dokonywania opłat w nowej formie na tego typu parkingach, zaproponował wprowadzenie zmiany umożliwiającej w przyszłości instalację parkomatów, tam, gdzie okażą się potrzebne. Rada Miejska w głosowaniu przyjęła tę uchwałę - poinformował Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Drugą przyjętą uchwałą dokonano zmiany wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców strefy płatnego parkowania poprzez umożliwienie uzyskania abonamentu parkingowego osobom zamieszkującym budynki przyległe bezpośrednio do granicy strefy - dodaje MZD.

Dotąd o abonament mieszkańca mogły występować osoby zameldowane wewnątrz obszaru wyznaczonego ulicami tworzącymi granicę strefy płatnego parkowania. Osoby zamieszkujące budynki przylegające bezpośrednio do zewnętrznej granicy strefy, takiej możliwości już nie miały. Rada Miejska zdecydowała, że również i oni będą mogli starać się o kartę mieszkańca umożliwiającą parkowanie na preferencyjnych zasadach.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.