bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 27 listopada 2022
  • wyświetleń: 9428

[WIDEO] Błąd kierowcy autobusu, który mógł się skończyć kraksą

Gdyby nie błyskawiczna reakcja autora nagrania, jego przejazd przez skrzyżowanie Żywieckiej z Łagodną i Bora Komorowskiego w Bielsku-Białej, mógłby się skończyć solidną kraksą. Wszystko za sprawą kierowcy autobusu MZK, który nieprawidłowo zmienił pas na skrzyżowaniu, spychając autora nagrania z drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Warto zapamiętać tą sytuację, bo w tym miejscu łatwo o podobny błąd i tego typu sytuacje nie są rzadkością. To kolejny w ostatnim czasie film pokazujący niebezpieczne zachowanie kierowcy miejskiego przewoźnika. Przed publikacją poprosiliśmy MZK o komentarz.Komentarz MZK w Bielsku-Białej:

Szanowni Państwo,

Po analizie materiału video, przeprowadziliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające z naszym pracownikiem, który w dniu 22 listopada 2022 roku prowadził autobus o numerze taborowym 174 na linii komunikacyjnej nr 20.

Na podstawie wyjaśnień złożonych przez naszego pracownika przekazujemy, że do przedmiotowej sytuacji drogowej doszło wskutek jego chwilowej dekoncentracji. Kierowca przyznaje, że popełnił błąd podczas zmiany pasa ruchu i wykonał ten manewr bez wcześniejszego zasygnalizowania go za pomocą kierunkowskazu. Ponadto, nasz pracownik poinformował, że na najbliższym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną podczas oczekiwania na sygnał zielony, przeprosił słownie kierującego samochodem osobowym za zaistniały incydent.

Potwierdzamy, że z naszym pracownikiem przeprowadzono rozmowę dyscyplinującą oraz został on pouczony w kwestii następstw, które wynikają z naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto informujemy, że w stosunku do kierowcy zostały wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne zgodnie z wewnętrznymi regulacjami Spółki.

Agnieszka Haslette
Kierownik Biura ZarząduZachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.