bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 439

Misioland - żłobek i sportowe przedszkole

Artykuł sponsorowany:

Szukając miejsca z profesjonalną opieką dla dziecka zwraca się uwagę na każdy detal. Gwarantujące harmonijny rozwój zajęcia ruchowe, kontakt z przyrodą, wartościowe posiłki, dodatkowe możliwości edukacyjne - niełatwo jest połączyć te wszystkie cechy w jednej placówce.

baner2 lewo
fot. mat. prasowe


Szczęśliwie na Podbeskidziu znaleźć można miejsce, które zapewnia zarówno prawdziwie domową atmosferę, jak również szeroką ofertę edukacyjna - rozwojową i opiekę profesjonalistów. Klub Dziecięcy Misioland to żłobek mający swój oddział w Bielsku - Białej, w Jaworzu oraz w Ustroniu. Dodatkowo w Jaworzu Misioland otworzył również przedszkole o profilu sportowym. Już sama ekspansja placówki pozwala zauważyć, iż jej oferta jest naprawdę konkurencyjna wobec innych podmiotów. Na co mogą liczyć maluchy w Misiolandzie?

Podstawowe potrzeby...

Klub Dziecięcy Misioland nie jest "zwyczajnym" żłobkiem. To miejsce, u którego podstaw leżą chęć zapewnienia każdemu maluchowi optymalnych warunków do rozwoju oraz indywidualne podejście do podopiecznych. W Misiolandzie tworzona jest przyjazna, ciepła atmosfera, w której dzieci mają możliwość swobodnej auto-ekspresji. Wiemy, że rozwój maluszków w pierwszych latach życia jest podatny na różnego rodzaju stymulacje - dlatego też nasze zajęcia edukacyjne obejmują wiele aktywności. W Misiolandzie dzieci rozwijają umiejętności motoryczne, percepcję wzrokową i słuchową, uczą się mówić, poznają zasady funkcjonowania w grupie, uczą się samodzielności a także wyrabiają w sobie ciekawość świata. Oddając pod naszą opiekę dziecko można mieć pewność, że będzie się ono uczyło również podstawowych nawyków higienicznych, porządkowych i innych.

...i dodatkowy potencjał

Zajęcia dydaktyczne opierają się na pracy w grupie, ale też na poznawaniu świata otaczającego. Uczenie się nowych rzeczy poprzez zabawę to metoda dająca najbardziej korzystne rezultaty, dlatego też jest przez nas stosowana. Mamy świadomość, że zdolność do koncentracji jest u maluchów ograniczona, więc wykorzystujemy ją w najpełniejszym stopniu - nie doprowadzając do przeciążenia informacyjnego. Ważne miejsce w naszym katalogu zajęć zajmują rytmika czy zajęcia z elementami arteterapii. Chodzi o to, by bodźce płynęły z różnych elementów środowiska. Oczywiście zajęcia ruchowe także stanowią jeden z filarów naszej działalności - pozwalają one rozwijać koncentrację, zmysł równowagi, wzmacniać organizm. Nie byłoby szczęśliwego dzieciństwa bez baśni - w Misiolandzie to rozumiemy, dlatego naszym podopiecznym codziennie czytamy książeczki - oczywiście dopasowane do zdolności poznawczych dzieci. Prowadzimy również szereg dodatkowych zajęć obejmujących dogoterapię, anglorytmikę.

Nasi pracownicy dysponują nie tylko wykształceniem oraz doświadczeniem kwalifikującym ich do pedagogicznej pracy. Oprócz tego wszystkie osoby z naszego zespołu wyróżnia wysoki poziom empatii, kreatywności oraz - przede wszystkim - cierpliwości. Praca z dziećmi, zwłaszcza kilkuletnimi wymaga elastyczności oraz spostrzegawczości - w naszej placówce gwarantujemy kompleksowe podejście do rozwoju maluszków, zarówno w Bielsku-Białej, jak i oddziałach mieszczących się w Ustroniu oraz Jaworzu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.