bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 30 listopada 2022
  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 30248

Skoczów: zawracał zestawem na S-52! Trzy osoby ranne w wypadku

W środę, 30 listopada około godziny 10:30 na S-52 w Skoczowie doszło do groźnego w skutkach wypadku. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe, a kierowcy podróżujący tą ważną dla regionu arterią, niestety musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Wypadek na S-52 w Skoczowie - 30.11.2022
Wypadek na S-52 w Skoczowie - 30.11.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika / Dariusz


Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić, kierowca samochodu ciężarowego wykonywał manewr zawracania w miejscu, gdzie było mu to kategorycznie zabronione. Fizycznie była taka możliwość, bowiem w barierkach była przerwa wykorzystywana przez pojazdy służb porządkowych (m.in. dla pługopiaskarek). W momencie, gdy ciągnik siodłowy znalazł się na przeciwległym pasie ruchu, doszło do zderzenia z samochodem osobowym marki Porsche, który poruszał się w przeciwnym kierunku.

Trzy osoby z Porsche odniosły obrażenia ciała i zostały przewiezione do szpitala. Kierowca ciężarówki został przebadany przez ratowników medycznych. Nie było konieczności hospitalizacji. Oba pojazdy uległy znacznym uszkodzeniom. Nim droga została uprzątnięta, a samochody odholowane, minęło blisko 5 godzin. Do tego czasu ruch w stronę Cieszyna był wstrzymany.

Nie wyznaczono oficjalnych objazdów. Kierowcy "kombinowali na własną rękę". Niektórzy próbowali cofać drogą ekspresową do najbliższego zjazdu, co stwarza ogromne zagrożenie w ruchu. W stronę Bielska-Białej można było przejechać tylko jednym pasem, ale i tutaj trzeba było się spodziewać korków. Utrudnienia w ruchu trwały łącznie blisko 5 godzin.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.