bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 grudnia 2022
  • wyświetleń: 273

Uzyskałeś zbyt niskie odszkodowanie od ubezpieczyciela? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji

Materiał partnera:

Można spotkać się z przekonaniem, że uzyskanie odszkodowania to jedynie formalność. Niestety jednak ale rzeczywistość jest zupełnie inna. W wielu przypadkach towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają przyznane kwoty. Czy jako osoba starająca się o świadczenie rekompensujące odniesione szkody musisz się na to zgadzać? Oczywiście, że nie! Czy postępowanie sądowe jest jedynym wyjściem? Niekoniecznie... Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie jeszcze masz przed sobą rozwiązanie! Zapraszamy!

01   aif.com.pl   link na stronę ZEW


Rażąco niska kwota odszkodowania? Nie zgadzaj się na to i złóż odwołanieMusisz mieć na uwadze, że przy przyznawaniu odszkodowania ubezpieczyciele biorą pod uwagę wiele czynników. Dodatkowo w tego typu sprawach istotną rolę odgrywa czas! Im później złożysz dokumenty, tym większe prawdopodobieństwo, że towarzystwo ubezpieczeniowe uzna, że przyczyniłeś się do szkody. W konsekwencji na Twoje konto wpłynie rażąco niska kwota, często uniemożliwiająca pełne pokrycie wszystkich odniesionych szkód materialnych. Zgodnie z definicją przyznane odszkodowanie ma stanowić godną rekompensatę! Dlatego właśnie, jeśli podejrzewasz, że ubezpieczyciel nie do końca rzetelnie wywiązał się ze swojego zadania i zaniżył koszt usług, jakie musiałeś podjąć, aby przywrócić stan sprzed odniesienia szkody, masz prawo odwołać się od decyzji, a co więcej - powinieneś to zrobić! Pamiętaj jednak, aby właściwie się do tego przygotować, w końcu walka z towarzystwem ubezpieczeniowym nie należy do najłatwiejszych!

Negocjacje u boku profesjonalisty to klucz do uzyskania godnej rekompensatyTak jak wspominaliśmy, postępowanie sądowe to nie jedyne rozwiązanie, jakie możesz wybrać. Zanim sprawa zostanie skierowana do sądu, zdecyduj się na negocjacje z ubezpieczycielem! Nie zalecamy jednak, abyś przeprowadzał je samodzielnie. Warto powierzyć to profesjonalistom, a dokładnie mówiąc wysoce wykwalifikowanym adwokatom. Musisz mieć na uwadze, że każda sprawa o odszkodowanie ma charakter indywidualny i wymaga podjęcia zupełnie innej strategii działania. Doświadczony adwokat, jakiego znajdziesz pod adresem https://www.aif.com.pl/ wykorzysta swoje umiejętności negocjacyjne na spotkaniu z ubezpieczycielem, a tym samym zwiększy Twoją szansę na uzyskanie godnej rekompensaty. Po Twojej stronie leży rzetelne przygotowanie wszystkich dokumentów, rachunków oraz faktur mających na celu wskazać realne koszty, jakie poniosłeś w celu usunięcia szkody materialnej. Z pomocą AIF Kancelarii unikniesz postępowania sądowego oraz uzyskasz odpowiednio wysokie odszkodowanie! Przekonaj się już teraz i skorzystaj z porady prawnej!