bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 251

Zaproś Francję do swojego mieszkania - styl prowansalski w kuchni

Materiał partnera:

Styl prowansalski dedykowany jest osobom, którym znudziły się już gładkie fronty na wysoki pomysł i proste, minimalistyczne formy. Kuchnia prowansalska przenosi mieszkańców do czasów klasyki, gdzie dominuje jasna paleta kolorów i nieco romantyczna otoczka zawarta w dekoracjach. Jeżeli chcemy przenieść się myślami na południe Francji czy spędzić miło czas zarówno na gotowaniu jak i rozmowie ze znajomymi, kuchnia w stylu prowansalskim doskonale spełni swoją rolę. Co ciekawe, styl ten można zastosować w każdej kuchni, niezależnie od jej rozmiarów.

01   ZBYSZYNSKIMEBLE   meble kuchenne na wymiar link


Niesłabnący trend aranżacyjny, czyli kuchnia w stylu prowansalskimKuchnia przez wiele osób uznawana jest za serce domu - to z niej często dochodzi kuszący zapach gotowanych potraw czy pieczonych ciast. Musi być ona zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Styl prowansalski stawia na jasne barwy ścian i mebli, dopuszczając biele, szarości i beże. Uzupełnieniem jasnego pomieszczenia są niebieskie i fioletowe dodatki, które przywodzą na myśl Lazurowe Wybrzeże oraz Prowansję pełną krzewów lawendy. Charakterystyczną cechą kuchni w stylu prowansalskim są bielenia kuchennych frontów i ścian - sprawiają wrażenie pomalowanych jakby od niechcenia, dając przy tym efekt niezwykle przytulnego wnętrza. Nie należy tu zapominać o drewnianych elementach w postaci stołu czy desek położonych na podłodze. Budują one efekt przytulnego wnętrza, co jest istotną cechą każdej kuchni inspirowanej południem Francji. W każdej aranżacji ważną rolę pełnią dodatki wprowadzone do wnętrza - w tym przypadku warto zastosować żywe elementy w postaci drzewek cytrynowych usadowionych w ceramicznych doniczkach, a także krzewów lawendy. Pamiętajmy o oknach! Niech ich otoczką staną się wzorzyste zasłonki; Prowansja lubuje się zarówno w kracie, jak i pasach, na których zestawia się biel z beżem czy fiolet z szarością.

Kuchnia w stylu prowansalskim a wybór mebli - na co zwrócić uwagę?Meble w stylu prowansalskim kojarzone są z klasycznym frezowaniem czy ażurami; szafki wyposażone w przeszklone fronty sprawiają wrażenie nieco rustykalnych, zaś sama zabudowa kuchenna jest rozczłonkowana. Każda szafka zdaje się stanowić oddzielny, dostawiony element, zaś fronty zdobią również uchwyty. Oczywiście, im większy metraż tym większe pole do popisu, jednak co jeśli chcemy posiadać cząstkę Prowansji mieszkając w bloku? Urządzenie kuchni może być wtedy bardziej problematyczne, lecz przy odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni nie ma rzeczy niemożliwych. Warto jest skorzystać z opcji, jaką są meble kuchenne na wymiar. Dziś znaleźć można wiele ofert firm, które wykonują oraz realizują projekty meblarskie. Doskonały przykład stanowi firma Zbyszyński Meble. Na stronie internetowej zbyszynskimeble.pl/meble-kuchenne-na-wymiar/ ujrzeć można liczne realizacje zarówno na dużych i małych powierzchniach. Wystarczy skontaktować się z firmą i opisać swoją wymarzoną aranżację. Firma znana jest z wysokiej jakości obsługi klienta oraz pełnego profesjonalizmu. Meble kuchenne na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich ograniczonych metrażem, a także osób, które marzą o awangardowej kuchni stworzonej wedle ich własnego pomysłu.