bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 6176

[WIDEO] OSP Jasienica ma nową remizę. Dwa nowe wozy w gminie!

W poniedziałek, 5 grudnia w Jasienicy odbyła się uroczystość z okazji otwarcia nowej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy oraz przekazania i poświęcenia samochodów pożarniczych GCBA Scania do podziału bojowego w OSP w Jasienicy oraz GBA Renault do podziału bojowego w OSP w Grodźcu Śląskim. Podczas uroczystości został również przekazany akt włączenia OSP w Świętoszówce do KSRG.Uroczystość rozpoczęła się na placu głównym przed budynkiem nowej strażnicy, gdzie dowódca uroczystości złożył meldunek Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Jackowi Klesczewskiemu. Przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Jasienica, a zarazem Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach dh Janusz Pierzyna.

Na początku wręczono akt przekazania nowopowstałej Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy, która powstała w gmachu samorządu gminy Jasienica, wybudowaną ze środków gminy Jasienica (14 663 000,00 zł) oraz dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (964 903,14 zł).

OSP w Jasienicy po remoncie. Uroczystość oddania budynku - 5.12.2022 · fot. bielsko.tv


Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie i poświęcenie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu Śląskim.

Do podziału bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy przekazano samochód ratowniczo - gaśniczy marki SCANIA P450 z napędem 4x4. Zakup został sfinansowany ze środków:
  • Gmina Jasienica: 699 988,00 zł,
  • Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy: 400 000,00 zł,
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 100 000,00 zł.


Do podziału bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu Śląskim przekazano samochód ratowniczo - gaśniczy marki RENAULT D16 z napędem 4x4. Zakup został sfinansowany ze środków:
  • Gmina Jasienica: 499 868,00 zł,
  • Marszałek Województwa Śląskiego: 250 000,00 zł,
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 100 000,00 zł,
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 50 000,00 zł.


Podczas uroczystości wręczono na ręce prezesa OSP Świętoszówka akt włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętoszówce.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach podziękowali druhom za wieloletnią pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz za nieustanną gotowość do wypełniania ofiarnej służby na rzecz drugiego człowieka.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek, Poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń, Senator RP Agnieszka Gorgoń Komor, Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego Aneta Legierska, Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach Henryk Kiepura, Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej st. bryg. Zbigniew Mizera.

Obchody uświetniła oprawą muzyczną Orkiestra Dęta OSP Mazańcowice.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.