bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 24045

Makabryczny wypadek na obwodnicy Bielska-Białej

Do zdarzenia doszło około godziny 10:40 na wiadukcie drogi S-1 w rejonie Węzła Mikuszowice, na jezdni w stronę Żywca. Na łuku jezdni dachował Opel Vectra. Zdarzenie było bardzo poważne. Z relacji naocznego świadka wypadku wynika, że Opel najpierw jadąc z dużą prędkością uderzył w elementy energochłonne, a następnie kilkukrotnie dachując wylądował na dachu i sunąc kilkadziesiąt metrów, ponownie uderzył w barierki obracając się na koła.

Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach. Był w szoku i nie wiedział co się właściwie wydarzyło, ale nie posiadał widocznych zewnętrznych obrażeń. Jego pasażerka w bardzo poważnym stanie została zakleszczona wewnątrz wraku. Na pomoc wezwano wszystkie możliwe służby. Jako pierwsi na miejsce wypadku dotarli strażacy z JRG1 w Bielsku-Białej i natychmiast przystąpili do pomocy poszkodowanej, której wcześniej pomocy udzielali przejeżdżający kierowcy. Kilkadziesiąt sekund później na miejsce dotarła pierwsza załoga pogotowia ratunkowego i policja. Akcja uwalniania rannej kobiety z wnętrza wraku trwała około 20min i zaangażowanych w nią było kilkunastu ratowników, oraz kilku przypadkowych kierowców. Wszystko przebiegło sprawnie i ranna po zapatrzeniu trafiła do szpitala. W chwili odjazdu karetki do szpitala kobieta była przytomna. Kierowca Opla również trafił do szpitala.

Jak nieoficjalnie udało się nam ustalić pasażerka nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa i w momencie dachowania przemieszczała się wewnątrz pojazdu, doznając wielu poważnych urazów. Kierowca, który miał zapięte pasy bezpieczeństwa tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie posiadał widocznych obrażeń i o własnych siłach mógł opuścić pojazd.

Na czas akcji ratowniczej i późniejszych czynności związanych z obsługą zdarzenia, policja skierowała ruch z obwodnicy na niższą kondygnację w rejonie zjazdów na ul. Żywiecką i Bystrzańską. Nie było dużych utrudnień w ruchu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej sporządzili dokumentację wypadku drogowego i aktualnie ustalają dokładne okoliczności, oraz przycznę zdarzenia. Uszkodzony samochód został odholowany na parking i zabezpieczony do ewentualnych dalszych badań. Droga została całkowicie odblokowana około godziny 12:15

Makabryczny wypadek na obwodnicy Bielska-Białej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.