bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 12 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5096

[FOTO] Trudne warunki na drogach. DK-1 była zablokowana

Po kolejnej porcji intensywnych opadów śniegu na drogach naszego regionu zapanowały trudne warunki do jazdy. Tak jest między innymi na drodze krajowej nr 1 na wysokości Czechowic-Dziedzic, gdzie około godziny 9.00 ciągniki siodłowe z naczepą miały problem z wjazdem pod wzniesienie. Droga przez pewien czas była zablokowana.

Problemy ciężarówek na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 12.12.2022 · fot. Nadesłane przez czytelników


Służby ratunkowe zostały zadysponowane na DK-1 około godziny 8.30. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że ze względu na oblodzenie jezdni samochody ciężarowe nie mogą podjechać pod wzniesienie na pasie w kierunku Bielska-Białej. Z tego powodu przez pewien czas zablokowany był odcinek drogi krajowej nr 1 pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Legionów i Węglową. Jak przekazała naszemu portalowi około godziny 10.25 asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej, droga jest już przejezdna.Za zimowe utrzymanie DK-1 odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, z kolei ulic na terenie gminy Czechowice-Dziedzice - Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego. Na drogach gminnych i powiatowych także panuje trudna sytuacja. Jak jest u was? Zdjęcia możecie przesyłać do poniższej galerii.

Sytuacja drogowa w Czechowicach-Dziedzicach - 12.12.2022 · fot. NAdesłane przez czytelników


Zimowym utrzymaniem dróg - gminnych oraz powiatowych - na terenie gminy Czechowice-Dziedzice w sezonie 2022/2023 zajmują się dwie firmy. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WALDEMAR GLOS wykonuje usługę na terenie stref Czechowice-Dziedzice Centrum / Północ, Czechowice-Dziedzice Południowe, Czechowice-Dziedzice Górne / Dolne oraz Bronów / Ligota. Strefę Zabrzeg / Ligota Miliardowice oraz Ligota do ul. Czechowickiej wykonuje firma FHU Grzegorz Mol.

W sumie w tym roku obydwie firmy mają do odśnieżenia ponad 281 km dróg, w tym 211,5 km dróg gminnych oraz 70 km dróg powiatowych. Firmy dysponują trzema ciągnikami z pługiem, jedenastoma ciągnikami z pługiem i rozrzutnikiem, pięcioma koparko-ładowarkami, siedmioma mikrociągnikami z pługiem do odśnieżania chodników, pięcioma pługo-piaskarko-solarkami, trzema samochodami patrolowymi oraz dwoma samochodami samowyładowczymi. Warto dodać, że ilości pojazdów to wymagania, jakie musiały spełnić firmy w postępowaniu przetargowym.

Uwagi na temat odśnieżania dróg można zgłaszać telefonicznie pod numerami telefonów 32 214 71 38 lub 609 136 222 w godzinach pracy wydziału, tj. od poniedziałku do środy od 7.30 do 15.30, w czwartki od 7.30 do 17.30, a w piątki w godzinach od 7.30 do 13.30. Poza godzinami pracy wydziału można dzwonić w tych sprawach do czechowickiej straży miejskiej na numery telefonów 32 215 54 92 lub 986.

W kwestii drogi krajowej nr 1 i jej właściwego utrzymania odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach Rejon w Pszczynie.

mp, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.