bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 14 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1410

[FOTO] MZD doświetlił kolejne przejścia dla pieszych

W Bielsku-Białej doświetlono już 143 przejścia dla pieszych. MZD podkreśla, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, dlatego spółka zapewnia, że akcja potrwa do czasu, gdy wszystkie przejścia w mieście będą odpowiednio doświetlone.

MZD doświetlił kolejne przejścia dla pieszych · fot. MZD Bielsko-Biała


Akcja montażu instalacji doświetlających przejścia dla pieszych w Bielsku-Białej pilotażowo ruszyła w 2015 roku.

- Od tego czasu bielski MZD co roku zleca montaż kolejnych energooszczędnych lamp i dodatkowych elementów sprawiających, że pokonywanie pasów jest bezpieczne, a kierowcy z daleka widzą każdego zbliżającego się do przejścia przechodnia. Z pewnością nie udałoby się doprowadzić do obecnego stanu bez pozyskiwanych i wciąż poszukiwanych przez bielski samorząd środków zewnętrznych - zarówno z projektów unijnych, jak i rządowych - zwraca uwagę Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Tylko w bieżącym roku na doświetlenia 18 kolejnych przejść w Bielsku-Białej wydano 435 tys. zł z czego połowa to dofinansowanie z Marszałkowskiego Programu poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego, realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Łącznie na wszystkie instalacje doświetlające przejścia od 2015 roku miasto wydało ok. 4 miliony złotych.

Warto dodać, że prócz energooszczędnych i wydajnych opraw ledowych, instalacje są także uzbrajane w czujniki zmierzchu. Doprowadzone do nich niezależne zasilanie.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.