bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 15 grudnia 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5013

Alert IMGW: wystąpią opady marznące i intensywne opady śniegu

Dwa ostrzeżenia meteorologiczne wydało dla naszego regionu Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Jak przewidują synoptycy w ciągu najbliższych godzin wystąpią opady marznące oraz intensywne opady śniegu.

lwowska, śnieg
Alert IMGW: wystąpią opady marznące i intensywne opady śniegu · fot. Arek / Bielskie Drogi


Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy opadów marznących. Jak czytamy w komunikacie IMGW, "prognozowane są opady, okresami o natężeniu umiarkowanym, marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź". Ostrzeżenie posiada drugi stopień (w trzystopniowej skali), a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ten alert obowiązuje od godziny 21.00 w czwartek, 15 grudnia do godziny 20.00 w piątek, 16 grudnia między innymi na terenie miast Bielsko-Biała oraz Tychy, a także powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego.

Drugie z ostrzeżeń dotyczy intensywnych opadów śniegu. - Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm - informuje IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska szacuje się na 85%.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed intensywnymi opadami śniegu obowiązuje w piątek, 16 grudnia w godzinach od 3.00 do 15.00, również m.in. na terenie miast Bielsko-Biała oraz Tychy, a także powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego.

Przed trudnymi warunkami, które mogą wystąpić jutro w naszym regionie, ostrzegają Łowcy Burz Podbeskidzie. - Zostało około 12 godzin do kolejnej porcji opadów, a dalej nie ma pewności co i gdzie spadnie. Musimy się przygotować, że w piątek do południa, w naszym regionie, pojawią się opady deszczu marznącego, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu. Lokalnie opady mogą być dość silne. Tam gdzie pojawi się marznący deszcz spodziewane jest oblodzenie i gołoledź. Warunki na drogach mogą być trudne i dość szybko się zmieniać. Temperatura wyniesie od -2 do +1*C. Tam gdzie pojawi się śnieg, to w szybkim tempie może spaść kilka centymetrów, co też nie poprawi warunków drogowych - czytamy w internetowym wpisie ŁBP.

- Po południu już w całym regionie opady śniegu, przeważnie słabe ale chwilami może padać mocniej. Temperatura wszędzie spadnie poniżej 0*C, więc pokrywa śnieżna będzie przyrastać - dodali Łowcy Burz Podbeskidzie, którzy poinformowali też, że "opady śniegu mają też pojawić się w sobotę. Temperatura już znacznie na minusie bo od -3 do -5*C".

Loading...

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.