bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 grudnia 2022
  • 17 grudnia 2022
  • wyświetleń: 10274

[FOTO] Drogowy armagedon. W Ratuszu obradował sztab kryzysowy

W piątek, 16 grudnia od rana w naszym regionie znów występowały intensywne opady śniegu. Mimo wytężonych działań służby nie były w stanie na bieżąco odśnieżać dróg w Bielsku-Białej. W mieście dochodziło do sporych utrudnień w ruchu. W Ratuszu zebrał się sztab kryzysowy.

Drogowy paraliż Bielska-BiałejDrogi w Bielsku-Białej - 16.12.2022, przed godziną 10.00 · fot. sid / bielskiedrogi.pl, sid, Nadesłane przez czytelnika


Jak informował nasz reporter około godziny 9.30, kierowcy mieli problemy między innymi na alei Andersa oraz przyległych. Na ulicy Babiogórskiej ciągniki siodłowe z naczepą i autobusy MZK nie mogły podjechać pod górkę - w tym miejscu utknęło przynajmniej 7 autobusów bielskiej komunikacji miejskiej. Białe były również pozostałe drogi w Bielsku-Białej, m.in. ul. Cieszyńska i ul. Michałowicza. Jak przekazała naszemu portalowi asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej, od północy do godziny 11.00 policjanci odnotowali w naszym mieście 8 kolizji.

Niestety, mimo wytężonej pracy służby drogowe nie były w stanie na bieżąco odśnieżać dróg w Bielsku-Białej. Jak informowali w czwartek synoptycy IMGW, intensywne opady śniegu w naszym regionie mogły występować do godziny 15.00. Prognozowane były opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

W Ratuszu zebrał się sztab kryzysowySpotkanie sztabu kryzysowego w bielskim Ratuszu - 16.12.2022
Spotkanie sztabu kryzysowego w bielskim Ratuszu - 16.12.2022 · fot. UM Bielsko-Biała


- W Bielsku-Białej przez cały czas pracuje ponad 30 różnego rodzaju jednostek odśnieżających - poinformował Ratusz. Jak podkreślił, "ich przemieszczanie się jest jednak spowalniane przez dużą liczbę samochodów poruszających się wolno po zaśnieżonych drogach".

Silny opad śniegu utrudnia poruszanie się po mieście, dlatego prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zwołał zimowy sztab kryzysowy. Sprawdzano, jak wygląda sytuacja i szukano dodatkowych rozwiązań, by usprawnić jadę po mieście. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, firm odśnieżających i przedstawiciele wydziałów Urzędu Miejskiego zaangażowani w sprawę zimowego utrzymania miasta.

Jak poinformował Urząd Miejski w Bielsku-Białej, uczestnicy spotkania relacjonowali, jak wygląda sytuacja w ich instytucjach i jakie działania są prowadzone. Prezydent dopytywał - o odśnieżanie dróg i chodników, o zaśnieżone dachy i działanie komunikacji miejskiej. Zwrócił uwagę, aby na bieżąco reagować, nie czekać na odgórne polecenia.

Ponadto zwracano uwagę na to, że w sytuacjach ekstremalnych trzeba ustalić hierarchię ważności podejmowanych działań. Dlatego np. zaśnieżone zatoki czy pętle autobusowe muszą być odśnieżane w pierwszej kolejności. Omówiono też działania skierowane do osób bezdomnych w związku z nadchodzącymi mrozami.

- O bieżącej sytuacji w Bielsku-Białej poinformował zastępca prezydenta Piotr Kucia, który przed spotkaniem sztabu kryzysowego objechał miasto, aby sprawdzić, jak wygląda sytuacja w newralgicznych miejscach - dodał bielski magistrat.

Zebrani zapoznali się z prognozami na najbliższe dni i uzgodnili skrócony harmonogram postępowania na wypadek nagłych zdarzeń, które mogą nastąpić. Usprawniono również system komunikacji pomiędzy służbami a firmami odśnieżającymi miasto.

Gdzie zgłaszać problemy z odśnieżaniem? Całodobowy kontaktGłówne ciągi komunikacyjne (Firma PreZero Bielsko-Biała S.A.):
  • Tel.: 33 499 20 16, 33 499 20 26
  • Adres mailowy: zima.bielskobiala@prezero.com

Pozostałe ciągi komunikacyjne: strefa wschodnia i strefa zachodnia (Firma Eurovia Polska S.A.):
  • Tel.: 572 754 254
  • Adres mailowy: utrzymanie.bielsko@eurovia.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.