bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2378

"To się nie mieści w głowie". Radny interweniuje ws. odśnieżania dróg

Do bielskiego Ratusza trafiła interpelacja radnego Karola Markowskiego, do którego z kolei zgłosili się mieszkańcy miasta informujący o trudnych warunkach na bocznych ulicach w związku z opadami śniegu. Aby dojechać do domów, kierowcy musieli brnąć swymi autami przez zwały śniegu.

Drogi głównej i boczne w Bielsku-Białej - 15.12.2022 · fot. Facebook / Karol Markowski


- "Panie Karolu, mamy nieodśnieżone boczne ulice, a o bezpiecznym przejściu chodnikiem to możemy zapomnieć... To się po prostu nie mieści w głowie... ", "Nasze ulice w ubiegłym roku odśnieżała firma (...) wszystko było idealnie zrobione a teraz nie możemy się doprosić żeby ktoś przyjechał i nam pomógł..." - takiej treści alarmujące wiadomości dotarły od mieszkańców do radnego Karola Markowskiego, który w tej sprawie postanowił interweniować w bielskim Ratuszu.

Warto dodać, że interpelacja trafiła do prezydenta Bielska-Białej w czwartek, 15 grudnia.

- Chciałem specjalnie odczekać trochę czasu, ponieważ ekstremalne jak nasz rejon opady trwały od niedzieli do wtorku bez przerwy. Od dwóch dni nie obserwujemy opadów, a samochodów firmy (...) odpowiedzialnej za drogi boczne i chodniki naszego miasta jak nie było tak nie ma. Sam podejmowałem i nadal podejmuje szereg interwencji w sprawie odśnieżania. Dlatego na ręce prezydenta złożyłem w imieniu mieszkańców interpelacje z prośbą o wyjaśnienia, wykaz taboru z jakim firma przystąpiła do przetargu oraz nakłonienie firmy do należytego wykonywania powierzonego zadania - wyjaśnił przedstawiciel bielszczan.

nieodśnieżone ulice
Stan bocznych ulic w Bielsku-Białej - 15.12.2022 · fot. FB/Karol Markowski


W interpelacji radny napisał, iż "na przestrzeni ostatnich kilku dni kilkanaście razy kontaktował się z dyspozytorem jednej z firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg, przekazując mu listę ulic wymagających natychmiastowego odśnieżenia. Niestety do dziś interwencje pozostały bez reakcji".

- Nie chciałbym wysnuwać zbyt daleko idących wniosków, ale taka postawa świadczy albo o braku kompetencji do wykonywania powierzonych zadań, albo o niedostatecznym potencjale do ich realizacji - stwierdził Markowski.

Magistrat do sprawy jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.