bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 grudnia 2022
  • 22 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2298

[FOTO] Półtorametrowe zaspy mocno utrudniają życie kierowcom

Ostatnie opady śniegu były największe od 12 lat. Miejscami spadło blisko pół metra śniegu, który drogowcy z mniejszą lub większą skutecznością odgarniali na pobocza. Mimo lekkiej odwilży śniegu ubyło póki co niewiele. W wielu miejscach może on być niebezpieczny i stanowić poważny problem dla kierowców.

Zaspa śnieg
Wysoka zaspa śnieżna, ograniczająca widoczność na skrzyżowaniu Piłsudskiego w Wyzwolenia w Bielsku-Białej - 21.12.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika / Grzegorz


Mowa tu nie tylko o znacznie zwężonych jezdniach, ale przede wszystkim o dużych zaspach, które powstały w pobliżu skrzyżowań. Idealnym przykładem na ten problem jest skrzyżowanie Piłsudskiego z Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Kierowcy zamierzający skręcić w lewo (w stronę szpitala) nic nie widzą. Pole widzenia ogranicza im około półtora metrowa zaspa, którą po odśnieżaniu pozostawiły pługi.

Nawet jeśli przez kilka najbliższych dni będzie "na plusie" to taka ilość śniegu szybko nie stopnieje. Jak rozwiązać ten problem? Chodzą plotki, że potrzebna jest odrobina dobrej chęci osoby decyzyjnej w kwestii zimowego utrzymania miasta, koparka i jakaś wywrotka. Śnieg można wywieźć i wysypać w miejscu, gdzie nie będzie stanowić zagrożenia dla kierowców. Równolegle z publikacją materiału na łamach portalu Bielskie Drogi, do MZD wysłaliśmy prośbę o pilne zajęcie się tym konkretnym tematem.

Aktualizacja: Jak poinformowało MZD w Bielsku-Białej, w czwartek rano zaspa na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Wyzwolenia została usunięta.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.