bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3462

[FOTO] Nowe radiowozy w bielskim garnizonie. Mają nowe malowanie

W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazania nowych radiowozów, które zasilą flotę bielskiego garnizonu. Nowe samochody zostały zakupione z funduszu wsparcia policji, przy udziale Urzędu Miasta Bielska-Białej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Nowe radiowozy w bielskim garnizonie. Mają nowe malowanie - 28.12.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


W środę, 28 grudnia w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. To aż cztery nowe pojazdy. Pierwszy z nich oznakowany marki Kia Sportage zasili flotę mundurowych z bielskiej „trójki”, drugi wydziału ruchu drogowego.

Dwa nieoznakowane radiowozy marki Kia i Hyundai trafiły do bielskiego wydziału kryminalnego oraz wydziału finansów i zaopatrzenia. W uroczystości wziął udział Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej inspektor Krzysztof Herzyk wraz ze swoimi zastępcami oraz komendant Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej i naczelnicy wydziałów komendy miejskiej.

Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali: prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Mariusz Ogłoziński oraz kierownik administracyjno-technicznny WORD Mirosław Barczewski.

Samorządowcy wraz z inspektorem Krzysztofem Herzykiem przekazali kluczyki i dokumenty pojazdów oraz pogratulowali mundurowym nowych radiowozów. W trakcie uroczystości głos zabrał szef bielskich policjantów inspektor Krzysztof Herzyk.

- Podziękował Prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu oraz dyrektorowi WORD p. Mariuszowi Ogłozińskiemu za zaangażowanie i wkład w bezpieczeństwo i porządek publiczny, oraz za regularne wsparcie finansowe, dzięki któremu bielski garnizon policji jest dobrze wyposażony, policjanci mają coraz lepsze warunki służby. Wyraził, że to między innymi dzięki temu wsparciu policjanci są w stanie lepiej stawać na wysokości stawianych im zadań - relacjonuje KMP w Bielsku-Białej.

Radiowozy zostały zakupione z funduszu wsparcia policji i były współfinansowane przez Miasto Bielsko-Biała oraz bielski WORD. - Samochody, które wyjechały na ulice Bielska-Białej mają optymalne wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa policjantom, którzy będą pełnili służbę. Przede wszystkim jednak to inwestycja w bezpieczeństwo i porządek publiczny. Współfinansowanie takich zakupów przez samorząd, to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa i tego, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa oraz wspólna troska samorządu, oraz policji - podsumowuje bielska Komenda Miejska Policji.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.