bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 stycznia 2023
  • wyświetleń: 23398

Kobieta potrącona przez samochód w Szczyrku. Na miejscu lądował LPR

We wtorek, 3 stycznia około godziny 14.30 na skrzyżowaniu Górskiej z Beskidzką w Szczyrku, doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe, w tym m.in. załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek w Szczyrku - 3.01.2022 · fot. nadesłane przez czytelników


Wstępnie wiadomo, że do potrącenia 64-letniej pieszej doszło w momencie, gdy samochód osobowy marki Suzuki skręcał w lewo z ul. Górskiej, na ul. Beskidzką (w kierunku Buczkowic). Na skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna, a z układu skrzyżowania wynika, że kierowcy skręcający w lewo muszą ustąpić pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście dla pieszych na ul. Beskidzkiej. Wszystko więc wskazuje na to, że zarówno 49-letnia kierująca Suzuki, jak i 64-letnia piesza miały zielony światło.

Prędkość nie była duża, ale nie obeszło się bez groźnych obrażeń pieszej. Sytuacja była na tyle poważna, że zdecydowano się na wezwanie śmigłowca LPR. Ratownik 4 z Katowic wylądował w Szczyrku chwilę przed godziną 15.00. Ratownicy medyczni i strażacy udzielili pomocy zarówno pieszej jak kierującej pojazdem, która z powodu silnego stresu znalazła się w trudnej sytuacji zdrowotnej.

Piesza śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala w Sosnowcu. Droga przez ponad godzinę była zablokowana, a ze względu na topografię Szczyrku nie było możliwości wytyczenia objazdów.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.