bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1594

Nieodśnieżone ulice - będą kary dla drogowców

Atak zimy, który nawiedził Bielsko-Białą w połowie grudnia, zaskoczył drogowców. Aby dojechać do domów, kierowcy musieli brnąć swymi autami przez zwały śniegu. Ratusz zapowiada naliczenie kar na firmy odpowiedzialne za utrzymanie dróg.

nieodśnieżone ulice
Nieodśnieżone ulice - będą kary dla drogowców · fot. FB/Karol Markowski


Przypomnijmy, do bielskiego Ratusza trafiła interpelacja radnego Karola Markowskiego, do którego z kolei zgłosili się mieszkańcy miasta informujący o trudnych warunkach na bocznych ulicach w związku z opadami śniegu.

- "Panie Karolu, mamy nieodśnieżone boczne ulice, a o bezpiecznym przejściu chodnikiem to możemy zapomnieć... To się po prostu nie mieści w głowie... ", "Nasze ulice w ubiegłym roku odśnieżała firma (...) wszystko było idealnie zrobione a teraz nie możemy się doprosić żeby ktoś przyjechał i nam pomógł..." - takiej treści alarmujące wiadomości dotarły od mieszkańców do radnego Karola Markowskiego, który w tej sprawie postanowił interweniować w bielskim Ratuszu.

Warto dodać, że interpelacja trafiła do prezydenta Bielska-Białej w czwartek, 15 grudnia. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Jak w odpowiedzi poinformował bielski Ratusz, za zimowe utrzymanie dróg w mieście odpowiadają dwie firmy. Jedna miała zadbać o odśnieżanie głównych ciągów komunikacyjnych, druga - za pozostałe ciągi w strefie wschodniej i zachodniej miasta.

- Zgodnie z zawartymi umowami za nienależyte wykonanie usługi na wykonawcę zostanie nałożona kara umowna - zapewnił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.