bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 10 stycznia 2023
  • 11 stycznia 2023
  • wyświetleń: 8462

Poranny wypadek w Wapienicy. Poważnie ranny obywatel Gruzji

We wtorek, 10 stycznia około godziny 5.30 na ul. Strażackiej w bielskiej Wapienicy doszło do groźnego w skutkach wypadku. Samochód osobowy potrącił rowerzystę, który doznał poważnych obrażeń ciała. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Potrącenie rowerzysty na ul. Strażackiej w Bielsku-Białej - 10.01.2023
Potrącenie rowerzysty na ul. Strażackiej w Bielsku-Białej - 10.01.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Policjanci wstępnie ustalili, że 23-letni kierowca Volkswagena najechał na tył jednośladu jadącego w tym samym kierunku. Cyklista, 49-letni obywatel Gruzji zamieszkały obecnie w Bielsku-Białej, odniósł poważne obrażenia ciała oraz głowy i trafił do szpitala. Konieczna będzie dłuższa hospitalizacja. Obaj uczestnicy byli trzeźwi. Nie było również zastrzeżeń co do uprawnień (kierowca posiadał prawo jazdy). Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Warto nadmienić, że ul. Strażacka w Bielsku-Białej, na której miał miejsce wypadek nie jest w pełni oświetlona. Latarnie miejskie są tylko na odcinku od ronda do pętli autobusowej (ok. 30-40m). Dalsza część drogi nie ma oświetlenia ulicznego. Wzdłuż ulicy Strażackiej są zlokalizowane liczne zakłady produkcyjne, działające w systemie wielozmianowym. Spora część pracowników nie korzysta z samochodów i przemierzają pieszo lub rowerem zupełnie ciemny fragment dość ruchliwej momentami drogi. To się prędzej czy później tak musiało skończyć - mówi anonimowo jeden z kierowców uczęszczających codziennie tą drogą. - Dziś dodatkowo padał deszcz, co pogorszało widoczność - dodaje.

Czy potrącony rowerzysta miał obowiązkowe wyposażenie roweru w postaci światła odblaskowego z tyłu? W odpowiedzi na nasze pytanie, w środę zespół prasowy KMP w Bielsku-Białej poinformował nas, rower pokrzywdzonego nie miał czerwonego odblasku z tyłu.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.