bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 10 stycznia 2023
  • 12 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5556

[FOTO] Ratownicy medyczni rywalizowali ze sobą w Beskidach

34 ekipy z całej Polski wzięły udział w XVII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. Wydarzenie trwało od 10 do 12 stycznia. Zwycięzcą zawodów została Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie Zespół numer 4.

Pozorowane zadania przeprowadzone na terenie COS-OPO w Szczyrku - 10-11.01.2023 · fot. COS OPO Szczyrk


Była to już 17. edycja tego wydarzenia. - Jesteśmy dumni, iż co roku wykazujecie duże zainteresowanie spotkaniem się i chęcią rywalizacji w naszym regionie - podkreślało przed zawodami Bielskie Pogotowie Ratunkowe, które było jednym z organizatorów wydarzenia. Pozostali to powiat bielski oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

W zawodach mogły brać udział podstawowe i specjalistyczne zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego, a także zespoły innych jednostek ratownictwa. Zawody oparte były o realizację zadań praktycznych, sprawnościowych i teoretycznych. Jeden etap części praktycznej składał się z przejazdu trasy według przygotowanych współrzędnych GPS, wykonania na miejscu procedur ratowniczych wynikających z charakteru zadania oraz dodatkowych zadań sprawnościowych.

XVII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym - 10.01.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Krzysztof


Zespoły biorące udział w mistrzostwach pozostały w stanie gotowości do wyjazdu/realizacji zadania od godziny 15.00 we wtorek, 10 stycznia do godziny 19.00 w środę, 11 stycznia. Zgłoszenie wyjazdu zespoły otrzymywały 15 minut przed planowanym wyjazdem do zadania przez wiadomość SMS na podany przy rejestracji numer telefonu, przypisany do załogi. Na drużyny czekało również zadanie kondycyjne - 7-godziny marsz po Beskidzie Śląskim i zadania w schroniskach na Szyndzielni, pod Klimczokiem i na Błatniej.

Zadanie kondycyjne w Beskidzie Śląskim - 11.01.2023 · fot. Materiały organizatora


Wyniki zawodów ogłoszono w środę, 11 stycznia. Na podium stanęły:
  • 1. miejsce: Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie Zespół numer 4,
  • 2. miejsce: Olmedica w Olecku Sp. z o.o. zespół numer 19,
  • 3. miejsce: Pogotowie Ratunkowe w Legnicy zespół numer 17.


Szczegółowe wyniki XVII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym
Szczegółowe wyniki XVII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym · fot. Materiały organizatora


Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Zdrowia, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej.

Więcej informacji i relacje z zawodów można znaleźć na ich oficjalnym profilu na Facebooku.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.