bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 11 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1790

Nie mieli odpowiednich zezwoleń. Zapłacą 12 tysięcy złotych

Dwa pojazdy członowe trafiły na parking strzeżony po kontroli inspektorów ITD w Cieszynie. Przewoźnicy z Serbii oraz z Bośni nie przestrzegali przepisów dotyczących wykonywania przewozów międzynarodowych. Jeden z kierowców nie posiadał wymaganego zezwolenia, a drugi przed wjazdem do naszego kraju nie uzupełnił wymaganych informacji. Teraz przewoźnicy muszą wpłacić po 12 tys. zł kaucji oraz uzyskać nowe zezwolenia.

Kontrola WITD w Cieszynie - 9.01.2023
Kontrola WITD w Cieszynie - 9.01.2023 · fot. WITD Katowice


W poniedziałkowe popołudnie i wieczór 9 stycznia inspektorzy z oddziału śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego z Wodzisławia Śląskiego wykonywali swoje czynności służbowe na punkcie kontrolnym w Cieszynie. Kontrolowali pojazdy wjeżdżające do naszego kraju m.in. pod kątem uprawnień do wykonywania przewozów międzynarodowych na terenie naszego kraju.

- Niestety dwóch przewoźników spoza Unii Europejskiej nie zdołało ukryć swoich przewinień przed czujnym inspektorskim okiem. Przewoźnik z Serbii nie wyposażył swojego kierowcy w zezwolenie międzynarodowe, które uprawniałoby go do wykonywania przewozów w ostatnich dniach grudnia ubiegłego roku. Było ono w tym przypadku wymagane, gdyż ładunek wieziony aktualnie z Serbii do naszego kraju rozpoczął swoją podróż właśnie w ostatnich dniach starego roku. Z kolei kierowca z Bośni i Hercegowiny posiadał właściwe polskie jednokrotne zezwolenie na przewóz dwustronny, lecz nie zostało ono wypełnione niezbędnymi danymi. W konsekwencji niestety nie mogło zostać ono uznane za ważne - informuje Wojewódzki Inspektorat transportu Drogowego w Katowicach.

- Przewóz drogowy bez ważnego zezwolenia jest zagrożony najwyższą karą możliwą do nałożenia podczas kontroli drogowej, wysokości 12 tys. zł. Kierowcy nie byli w stanie na miejscu kontroli uiścić w imieniu swoich pracodawców kaucji w takiej wysokości. Nie posiadali także nowych, ważnych na realizowany przewóz zezwoleń, aby móc z ładunkiem jechać dalej. Pojazdy trafiły więc tymczasowo na parking strzeżony, gdzie poczekają na ważne zezwolenia i zapłatę kaucji - dodaje śląska WITD.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.