bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 14 stycznia 2023
  • wyświetleń: 38875

[FOTO] Wilamowice: fatalny poślizg zakończony groźnym wypadkiem

W sobotę, 14 stycznia około godziny 17.00 na ul. Więźniów Oświęcimia w Wilamowicach, doszło do bardzo groźnego wypadku drogowego. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe, w tym m.in. śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Wypadek w Wilamowicach - 14.01.2023 · fot. nadesłane przez czytelników


Wstępnie udało się ustalić, że 22-letni kierowca samochodu marki BMW serii 3, jadąc w stronę Jawiszowic utracił panowanie nad pojazdem, który sunąc bokiem uderzył w jadące z przeciwka Renault Clio. Siła uderzenia była na tyle duża, że oba pojazdy wypadły z drogi. Kierowca BMW był zakleszczony w pojeździe.

Strażacy przy użyciu narządzi hydraulicznych wydobyli poszkodowanego mężczyznę z wraku. Był przytomny. Został przekazany załodze śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i drogą powietrzną został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Wraz z nim podróżowało trzech pasażerów. Dwóch trafiło karetkami do okolicznych szpitali, jeden wyszedł z opresji bez szwanku.

Około 30-letnia kobieta podróżująca Renault Clio również trafiła do szpitala. Życiu jej i pozostałych uczestników wypadku nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Droga była zablokowana do godziny 20.45.

W chwili obecnej nie są znane wyniki badań trzeźwości uczestników.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.