bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 14 stycznia 2023
  • 16 stycznia 2023
  • wyświetleń: 9954

[ZDJĘCIA] 90 interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem

90 razy wyjeżdżali od godziny 22.00 w sobotę, 14 stycznia do godziny 19.00 w niedzielę, 15 stycznia bielscy strażacy, by usuwać skutki silnego wiatru. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Najwięcej interwencji odnotowano w Bielsku-Białej - 40 zdarzeń oraz w gminie Jasienica - 27.

Powalone drzewa na ul. Miarki - 14/15.01.2023 · fot. czytelnik Bartek


Strażacy usuwali głównie połamane konary i drzewa z jezdni, chodników i linii energetycznych. W dwóch przypadkach zabezpieczali uszkodzone okucia dachów. Były również zdarzenia związane z porwaniem wolnostojących garaży metalowych oraz namiotów.

Bielsko-Biała, ul. Górska - pochylone drzewa nad jezdnią - 14/15.01.2023 · fot. OSP Straconka


W sobotę, 14 stycznia o godzinie 22.50 strażacy interweniowali w Bielsku-Białej przy ulicy Różanej, gdzie część konstrukcji dachu z zadaszenia tarasu została zerwana i wisiała nad wejściem do szpitala. Ratownicy zabezpieczeni w szelki ratownicze oraz linkę udali się na dach, celem usunięcia niebezpiecznie zwisającego poszycia. Następnie przy użyciu wkrętów, zabezpieczono pozostałą część konstrukcji.

Interwencja strażaków w związku z silnym wiatrem - 14-15.01.2023 · fot. st. kpt. Damian Markiel, KM PSP Bielsko-Biała, OOSP Leszczyny; OSP Mikuszowice Śląskie; OSP Międzyrzecze Dolne


Również w sobotę o godzinie 23.24 w Bielsku-Białej przy ul. Karola Miarki konar drzewa uszkodził dwa samochody osobowe (zgniecione dachy) oraz latarnię. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Rudzica, ul. Międzyrzecka fot. Krzysztof
Rudzica, ul. Międzyrzecka · fot. czytelnik Krzysztof


W niedziele o godzinie 13.12 w Bielsku-Białej przy ulicy Światopełka strażacy otrzymali zgłoszenie że podwiewa metalowy garaż wolnostojący, kilka osób próbowało go utrzymać w miejscu. Ratownicy przenieśli i przypięli garaż pasami transportowymi do solidnej wiaty garażowej. Dodatkowo właścicielce posesji wskazali, że wiatr zrzucił kilka dachówek z dachu. Przy użyciu drabiny przystawnej zamontowano brakujące dachówki i zabezpieczono kilka odstających dachówek na czym zakończono działania.

Kęty, ul. Żwirki i Wigury - wiatr porwał blaszane garaże fot. Marcin
Kęty, ul. Żwirki i Wigury - wiatr porwał blaszane garaże · fot. czytelnik Marcin

BM, mp, sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.