bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2983

Pod wpływem wsiedli za kierownicę. Grożą im surowe konsekwencje

Surowe konsekwencje grożą kierowcom, których w ostatni weekend zatrzymali bielscy policjanci. To aż pięciu, którzy wsiedli za kierownicę samochodu na tak zwanym „podwójnym gazie” a jeden pod wpływem narkotyków.

alkomat, kontrola,  pijany kierowca
Pod wpływem wsiedli za kierownicę. Grożą im surowe konsekwencje · fot. KMP Bielsko-Biała


- Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Bielscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących - podkreśla asp. szt. Katarzyna Chrobak z Komendy Miejskiej policji w Bielsku-Białej.

W ten weekend bielscy mundurowi zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordem alkoholu w organizmie w miniony weekend może poszczyć się 47-letni mieszkaniec Bielska-Białej, narodowości ukraińskiej. Kierowca jechał Kią, a zatrzymany został w sobotę na ulicy Zwierzynieckiej. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila. Ponadto posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeden z zatrzymanych kierowców był pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali go w sobotę na ulicy Sobieskiego. 29-letni mieszkaniec Bielska- Białej kierował Volkswagen, a przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało, że był pod wpływem marihuany.

- Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla asp. szt. Chrobak.

- Reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta — poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom -apeluje przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.