bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 17 stycznia 2023
  • wyświetleń: 9428

Ochaby: Pieszy w stanie krytycznym. Szedł w ciemnościach bez odblasków

Do bardzo poważnego wypadku doszło w nocy z 14 na 15 stycznia, na DK-81 w Ochabach. Około godziny 2 w nocy, w okolicy restauracji "Kasztanka" samochód osobowy potrącił pieszego, który w zupełnych ciemnościach poruszał się jezdnią bez elementów odblaskowych. Te w takich okolicznościach są wymagane, a piesi często o tym zapominają.

Jak wstępnie ustalili cieszyńscy policjanci 41-letni kierowca Hondy poruszał się prawym pasem ruchu w stronę Skoczowa. W pewnym momencie potrącił 35-letniego mężczyznę, który poruszał się pieszo w tym samym kierunku (niezgodnie z przepisami). Ponadto policjanci ustalili, że piechur nie miał elementów odblaskowych, które po zmroku, poza terenem zabudowanym są wymagane prawem.

Pieszy doznał ciężkich, wielonarządowych obrażeń ciała i w stanie zagrożenia życia trafił do szpitala. Śledztwo prowadzą policjanci z KPP Cieszyn. Ustalono, że kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdów.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.