bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1857

Powalone drzewa i zerwane przewody. 120 interwencji strażaków

Niekorzystne warunki atmosferyczne, które panują od piątku w naszym regionie, dały się we znaki mieszkańcom Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W naszym mieście i powiecie strażacy interweniowali aż 120 razy. M.in. w Lipniku trzeba było przeciąć zwisający nad jezdnią światłowód.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Kochanowskiego / Karpackiej w Bielsku-Białej - 21.01.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Kochanowskiego / Karpackiej w Bielsku-Białej - 21.01.2023 · fot. OSP Bielsko-Biała Kamienica


Jak przekazano portalowi bielsko.info w stanowisku kierowania KM PSP w Bielsku-Białej, interwencje strażaków dotyczyły przede wszystkim złamanych gałęzi i powalonych drzew. Około południa w sobotę duży konar drzewa wpadł do koryta rzeki Białej - na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Kochanowskiego / Karpackiej w Bielsku-Białej - 21.01.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Kochanowskiego / Karpackiej w Bielsku-Białej - 21.01.2023 · fot. OSP Bielsko-Biała Kamienica


Wiele zgłoszeń dotyczyło zerwanych przewodów linii energetycznych i telekomunikacyjnych. Tego typu zdarzenia odnotowano między innymi przy ulicy Karpackiej, gdzie interweniowano w związku z zerwanym kablem telekomunikacyjnym. Z kolei w Lipniku niebezpiecznie zwisający nad jezdnią światłowód zagrażał bezpieczeństwu ruchu, dlatego też zapadła decyzja o jego przecięciu, w wyniku czego pozbawionych internetu zostało wielu mieszkańców okolicznych domostw.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Karpackiej - zerwany kabel telekomunikacyjny - 21.01.2023
Interwencja straży pożarnej przy ul. Karpackiej - zerwany kabel telekomunikacyjny - 21.01.2023 · fot. OSP Bielsko-Biała Kamienica


W sumie od piątku strażacy w Bielsku-Białej i powiecie bielskim interweniowali około 120 razy - najwięcej w województwie śląskim. Tylko od północy w sobotę do godziny 6.00 w niedzielę odnotowano 88 interwencji w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzisiaj od godziny 7.30 jest to 9 interwencji, które trwają lub już się zakończyły.

Interwencja straży pożarnej przy ulicy Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach - 21.01.2023
Interwencja straży pożarnej przy ulicy Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach - 21.01.2023 · fot. OSP Dziedzice


Trudna sytuacja panowała w sobotę w Czechowicach-Dziedzicach, o czym informuje portal czecho.pl w artykule "Problemy z dostawami energii. Setki odbiorców było bez prądu". Awarie występowały tam przez całą sobotę, a dostaw energii pozbawieni byli mieszkańcy północnej oraz centralnej części tej miejscowości.

Interwencja straży pożarnej przy ulicy Wilczej w Bielsku-Białej - 21.01.2023 · fot. Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko-Biała Straconka


Warto dodać, że w sobotę strażacy interweniowali nie tylko przy zdarzeniach związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy ulicy Wilczej druhowie z OSP Straconka pomagali sarnie, która zaklinowała się w ogrodzeniu jednej z posesji.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.