bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1438

Opady marznące i gęsta mgła. IMGW wydało ostrzeżenia

Przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź oraz gęstą mgłą ostrzega Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Alerty mają pierwszy stopień.

droga, zima, ślisko, gołoledź
Opady marznące i gęsta mgła. IMGW wydało ostrzeżenia · fot. pixabay.com


Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie, "prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź". Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed opadami marznącymi obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego do godziny 9.00 w poniedziałek, 23 stycznia.

IMGW-PIB wydało również ostrzeżenie przed gęstą mgłą. - Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m - możemy przeczytać w komunikacie. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska szacuje się na 70%.

Ostrzeżenie meteorologiczne przed gęstą mgłą wydano dla miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego. Alert obowiązuje od godziny 21.00 w niedzielę do godziny 9.00 w poniedziałek.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.