bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1652

Bielscy policjanci prowadzą akcję "Bezpieczny pieszy"

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z bielskiego garnizonu prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem ze strony mundurowych objęte zostaną skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Działania "Bezpieczny pieszy" ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami.

policja, drogówka, bezpieczny pieszy, nurd
Bielscy policjanci prowadzą akcję "Bezpieczny pieszy" · fot. KMP Bielsko-Biała


Policyjne działania rozpoczęły się o godziny 6.00.

- Pieszy jak i rowerzysta są tzw. niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, ponieważ w trakcie zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Mundurowi szczególną uwagę będą zwracać na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W działaniach bielscy policjanci korzystać będą również z drona, który pomagać będzie funkcjonariuszom w ujawnianiu i rejestrowaniu ewentualnych wykroczeń drogowych - informują policji z KMP Bielsko-Biała.

Szczególnym nadzorem będą objęte rejony skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. W ramach działań stróże prawa zwracać będą uwagę również na zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądać się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego, czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami, sprawnymi i prawidłowo wyposażonymi rowerami.

Akcja trwać będzie do godziny 22.00.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.