bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 lutego 2023
  • wyświetleń: 2097

Ważne szkolenia dla strażaków. Na drogach coraz więcej "elektryków"

Bielscy strażacy szkolili się z zakresu wiedzy na temat samochodów elektrycznych oraz hybrydowych i tego, jak prawidłowo postępować w razie wypadków z ich udziałem. W szkoleniach odbywających się w bielskim salonie Volvo Auto-Boss wzięło udział około 100 strażaków.

Szkolenia strażaków z zakresu budowy pojazdów elektrycznych i hybrydowych · fot. mat. prasowe


Strażacy mieli możliwość prezentacji omawianych tematów na przykładzie elektrycznego modelu Volvo C40 oraz hybrydowego Volvo XC60. Przedstawiono również samochód z silnikiem typu B czyli tzw. miękką hybrydę po szkodzie, w celu przedstawienia pojazdu już z rozłożonymi kurtynami powietrznymi oraz słupkiem bocznym. Wyspecjalizowany elektryk i diagnosta Tomasz Glondys, przedstawił wiele niezbędnych informacji na temat funkcjonalności wprowadzanych podczas produkcji tego typu pojazdów oraz ich ogólnej budowy.

Cechy pojazdów elektrycznych i hybrydowych mają wpływ na działania podejmowane przez strażaków podczas działań ratowniczych. - Przed nami kontynuacja spotkań ze Strażą Pożarną - zapewniają pracownicy salonu Volvo Auto-Boss w Bielsku-Białej. Rynek pojazdów elektrycznych będzie się rozwijał czy ktoś tego chce, czy nie. Z roku na rok odsetek zdarzeń drogowych z ich udziałem będzie rosnąć. Strażacy muszą być przygotowani do każdej akcji ratowniczej.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.