bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 6 czerwca 2017
  • 7 czerwca 2017
  • wyświetleń: 8406

Policyjny pościg zakończony spektakularną kraksą

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło około godziny 19:00 na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Mickiewicza w Czechowicach-Dziedzicach. Podczas policyjnego pościgu, uciekinier doprowadził do zdarzenia drogowego. Wszystko zaczęło się kilkanaście minut wcześniej, od interwencji domowej.

Kilkanaście minut przed godziną 19:00, czechowiccy policjanci zostali wezwani do pilnej interwencji domowej, gdzie pijany mężczyzna pobił swoją żonę będącą w zaawansowanej ciąży. Ze względu na charakter zdarzenia, jako wsparcie wysłano również mieszany patrol straży miejskiej i policji. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że jeden z uczestników zajścia, oddalił się przed przyjazdem policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili jakim samochodem odjechał ów mężczyzna. Do wszystkich patroli policji i straży miejskiej w mieście, został wysłany komunikat o poszukiwaniach pomarańczowego Fiata Punto.

Po kilku minutach na poszukiwany samochód natknął się wspomniany wcześniej mieszany patrol straży miejskiej i policji, pełniący służbę na terenie miasta samochodem strażników. Próba zatrzymania nie spotkała się z aprobatą kierowcy Fiata i rozpoczął się pościg, do którego bardzo szybko dołączył patrol czechowickiej policji. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane przez radiowozy i nie zamierzał się zatrzymać.

Jego szaleńcza jazda ulicami Czechowic-Dziedzic nie trwała zbyt długo. Na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Mickiewicza, Fiat Punto wymusił pierwszeństwo na kierowcy Opla Insignii. Doszło do potężnego uderzenia czołowo bocznego. Elementy z uszkodzonych samochodów rozsypały się na pobliski chodnik i skwer. Sprawca zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń i został zakuty w kajdanki przez funkcjonariuszy. Wynik badania trzeźwości mężczyzny dał wynik 0,59mg/l czyli grubo ponad promil. Kierowca Opla Insignii trafił do szpitala.

Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 21:30

Policyjny pościg zakończony spektakularną kraksą · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.