bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 7 lutego 2023
  • wyświetleń: 7109

Gigant branży paliwowej wchodzi do Bielska-Białej. Otworzy dwie stacje

Węgierski gigant branży paliwowej - grupa MOL - otworzy w Bielsku-Białej dwie stacje benzynowe. Szyld zmienią dotychczasowe stacje należące do Lotosu.

benzyna, tankowanie, bak, stacja benzynowa
Gigant branży paliwowej wchodzi do Bielska-Białej. Otworzy dwie stacje · fot. Pixabay


W sumie w całej Polsce MOL przejął 410 stacji benzynowych wcześniej należących do koncernu Lotos. Stało się tak w ramach realizacji środków zaradczych związanych z fuzją PKN Orlen z Lotos S.A. Umowa w tej sprawie została podpisana pod koniec listopada 2022 roku. Z kolei sieć PKN Orlen powiększyła się o około 100 stacji paliw gdańskiej spółki.

W Bielsku-Białej szyld zmienią dwie stacje benzynowe, które należały do grupy Lotos. Są to obiekty przy ulicach Warszawskiej 332 (przy drodze krajowej nr 1) oraz Żywieckiej 63.

- Pakiet stacji wybranych w ramach realizacji środków zaradczych był wynikiem wielopoziomowej analizy - zarówno na poziomie całej sieci, jak i na poziomie lokalnym - poszczególnych mikrorynków. Wytyczne do takiej analizy pochodzą z Komisji Europejskiej i opierają się na metodyce Komisji Europejskiej stosowanej przy ocenie koncentracji - przekazało telewizji TVN24 BiS biuro prasowe PKN Orlen.

Przedstawiciele płockiego koncernu pytani przez telewizję informacyjną, czy MOL miał wpływ na wybór lokalizacji stacji Lotosu, które przejął, wyjaśnili, że "proces ustalania pakietu stacji do sprzedaży był elementem ustaleń z Komisją Europejską, a nie z poszczególnymi oferentami zainteresowanymi zakupem".

MOL będzie na czwartym miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce.

mp / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.