bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2034

Ciężarówka wpadła do rowu na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wczoraj około godziny 15:00 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach, samochód ciężarowy wjechał do rowu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad osiem godzin.

Kierowca Volvo dopiero co rozpoczął swój dzień pracy. Ruszył z Urzędu Celnego przy ul. Mazańcowickiej, wjechał na drogę krajową i po kilkudziesięciu metrach wjechał do rowu. Prawdopodobnie w samochodzie doszło do awarii. Jak relacjonował kierowca – „Samochód nagle zaczęło mocno ściągać na prawo. Miałem miękkie lądowanie, nie jechałem szybko. Dopiero się rozpędzałem”.

Na miejscu zdarzenia w ciągu kilku minut pojawił się patrol policji. Wezwano pomoc drogą, która rozpoczęła swoje działania , polegające na przeładunku 22 ton farby transportowanej w naczepie. Około godziny 21:30 udało się zakończyć przeładunek. Żeby nie utrudniać życia kierowcom, do wyciągania ciężarówki przystąpiono późnym wieczorem około godziny 23:00. Na ten czas droga krajowa nr 1 była całkowicie zablokowana w stronę Katowic. Samochody były kierowane na objazdy.

Ciężarówka wpadła do rowu na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Inter-Jet Pomoc Drogowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.