bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 lutego 2023
  • wyświetleń: 16886

Myślała, że łapówka załatwi sprawę. Policjanci wyprowadzili ją z błędu

Policjanci z zespołu patrolowego Komisariatu Policji w Jasienicy zatrzymali 31-latkę, która chciała im wręczyć łapówkę. Kobieta, chcąc, aby kierująca zatrzymanego do kontroli pojazdu, uniknęła odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, zaproponowała stróżom prawa pieniądze. Kiedy usłyszała od mundurowych, że popełniła przestępstwo, znieważyła ich. Teraz grozi jej kara nawet do 10 lat więzienia.

Myślała, że łapówka załatwi sprawę. Policjanci wyprowadzili ją z błędu
Myślała, że łapówka załatwi sprawę. Policjanci wyprowadzili ją z błędu · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w nocy 12 lutego w Jaworzu przy ulicy Bielskiej. - Podczas patrolowania ulic policjanci z zespołu patrolowego Komisariatu Policji w Jasienicy zauważyli pojazd marki Audi, który poruszał się od lewej do prawej krawędzi jazdy. Mundurowi niezwłocznie podjęli interwencję wobec kierowcy tego pojazdu. Okazało się, że za kierownicą siedziała 34-letnia kobieta, a obok 31- letnia pasażerka. Kierująca została poinformowana, że zostanie poddana badaniu na zawartość alkoholu. Wówczas siedząca obok pasażerka, w zamian za „przymknięcie oka”, usiłowała nakłonić mundurowych do przyjęcia 5 tysięcy złotych łapówki - informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

- Stróże prawa poinformowali mieszkankę Bielska-Białej, że dopuściła się przestępstwa, po czym dokonali jej zatrzymania. Kobieta stała się agresywna i zaczęła znieważać mundurowych. W efekcie agresorka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych bielskiej komendy. Po przeprowadzonej kontroli stanu trzeźwości okazało się, że kierująca odpowie za wykroczenie, gdyż prowadząc pojazd, znajdowała się po użyciu alkoholu - dodała asp. szt. Chrobak.

Pasażerce, która popełniła przestępstwo po zgromadzeniu materiału dowodowego, prokurator przedstawił zarzut znieważenia policjantów oraz przekupstwa z artykułu 229 kodeksu karnego, a ponadto na wniosek śledczych zastosował wobec niej dozór Policji. Za przestępstwa, których się dopuściła, grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.