bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 lutego 2023
  • wyświetleń: 6331

[FOTO] Niszczył auta w centrum miasta. To mu nie wystarczyło...

Bielscy policjanci z komisariatu policji III zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy mieszkającego w Bielsku-Białej, który na jednej z ulic w centrum miasta uszkodził kilka zaparkowanych przy niej samochodów. Mężczyzna wybijał szyby, uszkadzał karoserię pojazdów oraz wyrywał wycieraczki szyb przednich. Policjanci szybko poczynili ustalenia, dzięki czemu sprawca został zatrzymany już chwilę po zdemolowaniu aut.

Samochód uszkodzony przez obywatela Ukrainy · fot. KMP Bielsko-Biała


- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w centrum Bielska-Białej mężczyzna niszczy zaparkowane samochody. - Sprawca wybijał szyby aut, uszkadzał karoserie, wyrywał wycieraczki szyby przedniej, wyłamywał anteny oraz odrywał lusterka. Ponadto po dokonaniu uszkodzeń pojazdów wszedł do pobliskiego budynku firmy dokonując zniszczenia drzwi oraz wyrwania rygli - poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Jak dodała, mundurowi szybko ustalili miejsce przebywania sprawcy i zatrzymali go. Mężczyzna był agresywny, pobudzony i nie wykonywał poleceń policjantów - był pod tak silnym wpływem alkoholu - badanie wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu wandalowi zostało przedstawionych sześć zarzutów uszkodzenia pojazdów oraz jeden zarzut uszkodzenia mienia należącego do jednej z firm. Łączne starty jakie powstały w wyniku działania 32-latka to prawie 30 tysięcy złotych. Za dokonane przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.