bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 lutego 2023
  • wyświetleń: 3910

Czechowicki odcinek DK-1 będzie miał swoją nazwę? Jest projekt uchwały

Na najbliższej sesji czechowickiej Rady Miejskiej jej członkowie rozpatrzą uchwałę w sprawie nadania nazwy drodze krajowej nr 1 położonej w granicach administracyjnych gminy Czechowice-Dziedzice. DK-1 w naszej gminie ma nosić nazwę "Europejska".

DK-1 Cicha, światła, sygnalizacja
Czechowicki odcinek DK-1 będzie miał swoją nazwę? Jest projekt uchwały - zdj. ilustracyjne · fot. Bielskie Drogi


Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, konieczność nadania nazwy czechowickiemu odcinkowi drogi krajowej nr 1 powstała w związku ze znacznym wzrostem aktywności inwestycyjnej terenów położonych wzdłuż DK-1, w granicach administracyjnych gminy Czechowice-Dziedzice.

- Nadanie nazwy dla powyższego fragmentu drogi pozwoli na ustalenie numerów porządkowych dla obiektów położonych przy tej drodze, o które wnioskują inwestorzy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach wyraziła zgodę na nadanie nazwy przedmiotowej drodze "Europejska" - dodają autorzy uchwały.

Uchwała zostanie poddana pod głosowanie podczas najbliższej sesji czechowickiej Rady Miejskiej, która jest zaplanowana na wtorek, 28 lutego.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.