bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 1 marca 2023
  • wyświetleń: 3198

Ograniczenia tonażowe w ruchu na DW938 Cieszyn - Pawłowice

Od dziś na DW 938 (Cieszyn - Pawłowice) zaczął obowiązywać zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Pojazdy takie nie będą mogły poruszać się tą drogą na całej jej długości w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00.

DW938
fot. nadesłane przez czytelniczkę / Halina


Obecnie instalowane są ostatnie tablice informujące o nowej organizacji ruchu. Jej wprowadzenie jest reakcją na postulaty mieszkańców i władz gmin: Strumień, Pawłowice, Hażlach i miast: Cieszyn i Strumień. Apelowały one o ograniczenia dla ciężkich pojazdów, które traktowały DW 938 jako alternatywną drogę po wprowadzeniu opłat drogowych na DK-81.

- Wprowadzenie ograniczeń poprzedziły szerokie konsultacje społeczne i jest wynikiem kompromisu osiągniętego przez władze wspomnianych jednostek samorządu terytorialnego. Harmonogram ograniczeń zaakceptowali przedstawiciele wszystkich czterech samorządów: Krzysztof Kasztura, zastępca burmistrza Cieszyna, Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach, Anna Grygierek, burmistrz Strumienia i Joanna Śmieja, zastępczyni wójta gminy Pawłowice - informuje na swojej stronie ZDW w Katowicach.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.