bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 marca 2023
  • wyświetleń: 1981

Jednak nie "Europejska". Czechowicki odcinek DK-1 z nazwą

Czechowiccy radni podjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy drodze krajowej numer 1, znajdującej się w granicach gminy Czechowice-Dziedzice. Jednak nie będzie to "Europejska", jak mogliśmy przeczytać w projekcie dokumentu.

DK-1, droga krajowa nr 1, dwupasmówka, dk1
Jednak nie "Europejska". Czechowicki odcinek DK-1 z nazwą · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, jak portal czecho.pl informował w artykule "Czechowicki odcinek DK-1 będzie miał swoją nazwę? Jest projekt uchwały", na lutowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej jej członkowie rozpatrzyli uchwałę w sprawie nadania nazwy drodze krajowej nr 1 położonej w granicach administracyjnych gminy Czechowice-Dziedzice. Według pierwotnego projektu uchwały DK-1 w naszej gminie miała nosić nazwę "Europejska".

- W związku ze znacznym wzrostem aktywności inwestycyjnej terenów położonych wzdłuż drogi krajowej nr 1 w granicach administracyjnych gminy Czechowice-Dziedzice, powstała konieczność nadania temu odcinkowi DK-1 nazwy, która pozwoli na ustalenie numerów porządkowych dla obiektów położonych przy drodze, o co wnioskowali inwestorzy - tłumaczy Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Podczas spotkania radnych zadecydowano jednak, że DK-1 w granicach Czechowic-Dziedzic będzie nazywać się "Katowicka", a nie "Europejska" - po dodaniu poprawki do uchwały. Skąd taka decyzja?

- Wystąpiliśmy do GDDKiA korygując tą nazwę na ulicę Katowicką, z uwagi na to, że większość sąsiednich odcinków drogi krajowej nr 1 stanowią nazwy lokalne. W Bielsku-Białej jest to ulica Warszawska, potem Śląska, Górnośląska. "Europejska" określała wyższy poziom. Bardziej zasadny do tych pozostałych dróg jest wymiar regionalny - mówił podczas sesji Rady Miejskiej we wtorek, 28 lutego zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, Paweł Mrowiec.

Jak dodaje czechowicki magistrat, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Oddział w Katowicach) wyraziła zgodę na nadanie nazwy przedmiotowej drodze.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.