bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 marca 2023
  • wyświetleń: 2123

Potrącenie na ul. Traugutta w Czechowicach. Ranna rowerzystka

W sobotę, 11 marca około godziny 9.30 na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach doszło do potrącenia rowerzystki. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają bielscy policjanci.

Policja, potrącenie, rower, ilustracja
Potrącenie na ul. Traugutta. Ranna 67-letnia rowerzystka - zdj. ilustracyjne · fot. sxc.hu


Jak informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów 45-letnia kierująca samochodem marki Skoda, włączając się do ruchu ze strefy zamieszkania, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem 67-letniej kobiecie.

- W wyniku tego zdarzenia rowerzystka przewróciła się na jezdnię, doznając urazu obojczyka. Postępowanie w tych sprawach prowadzą kryminalni z bielskiej komendy - dodaje przedstawicielka stróżów prawa z Bielska-Białej.

Policjanci apelują- Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych - apelują policjanci.

- Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami - dodają mundurowi.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.