bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 marca 2023
  • 14 marca 2023
  • wyświetleń: 2898

[FOTO] Niebezpieczna pogoda. Konar spadł na samochód

Strażacy interweniowali blisko 30 razy na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego w związku z silnym wiatrem. Interwencje dotyczyły głównie usuwania konarów i powalonych drzew z dróg oraz zabezpieczaniem uszkodzonych przewodów energetycznych. W wyniku powstałych zdarzeń nie odnotowano osób poszkodowanych.

Interwencje strażaków w związku z silnym wiatrem - 13-14.0.2023 · fot. OSP Bielsko-Biała Lipnik, OSP Rudzica


Jak informuje mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej, po godzinie 3.00 w nocy samochód osobowy marki Audi A4 uderzył w drzewo leżące na jezdni na ulicy Strumieńskiej w Rudzicy. Kierowca nie został ranny. Strażacy pocięli i usunęli drzewo z jezdni.

Podobna sytuacja miała miejsce w Mazańcowicach, gdzie konar drzewa spadł na jadący samochód, w wyniku czego uszkodzony został dach oraz została zbita tylna szyba. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej.

Nadal obowiązuje pomarańczowy alert IMGWDo godziny 12.00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, które wydano dla miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 45 km/h, w porywach około 90 km/h, z południa i południowego zachodu - możemy przeczytać w komunikacie IMW-PIB.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.