bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 15 marca 2023
  • wyświetleń: 4268

Bez uprawnień, przeglądu i ubezpieczenia, ale za to promilami

29-latek wsiadł za kierownicę pomimo tego, że utracił już wcześniej prawo jazdy. Teraz kierował nietrzeźwy. Dodatkowo autem bez ubezpieczenia i przeglądu.

29-latek w rękach policji
29-latek w rękach policji · fot. KPP Pszczyna


Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej pełniąc służbę na terenie powiatu pszczyńskiego, zwrócili uwagę na osobowego Seata. Gdy zatrzymali kierowcę do kontroli od razu wyczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza pojazdu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującego. 29-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego miał w organizmie ponad promil.

Podczas dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ 5 lat temu zostały mu one zatrzymane. Na tym jednak nie koniec. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach mundurowi ustalili, że pojazd nie posiadała wymaganych badań technicznych i ubezpieczenia OC.

Mężczyzna teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara więzienia, a także wysoka kara grzywny i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Apelujemy o wyobraźnię i odpowiedzialne zachowanie. Jedną chwilą możemy doprowadzić do tragedii i dramatu wielu osób. Pomyślmy nad tym, zanim zdecydujemy się na tak bezmyślne zachowanie - zwracają uwagę policjanci.

BM / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.