bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 marca 2023
  • wyświetleń: 12394

[WIDEO] Nie dajcie się złapać na fotkę z fotoradaru - przypominamy

Od przeszło miesiąca działa zaawansowany system wykrywania wykroczeń na Rondzie Solidarności w Bielsku-Białej. Codziennie dostajemy sygnały od kierowców, którzy ich zdaniem niesłusznie zostali ukarani za przejazd na czerwonym świetle. Warto przypomnieć sobie najczęstszy scenariusz, w którym kierowca dostaje 500zł mandatu, a do jego konta w policyjnych systemach zostaje dopisane 15 punktów karnych.Problem dotyczy pasów do skrętu w prawo i sytuacji, gdy kierowca ma zieloną strzałkę. W momencie, gdy kierowca jest już w takim miejscu, że nie widzi gasnącej nagle strzałki i nie jest w stanie zareagować, system rejestruje wykroczenie i generuje procedurę mandatową. Jak się przed tym przestrzec? Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest nieprzejeżdżanie na "zielonej strzałce" i czekanie do pełnego zielonego światła. Tylko takie rozwiązanie daje gwarancję tego, że kierowca nie da złapać się "w pułapkę".

W sytuacji przedstawionej na filmie, choć kierowca niebieskiego Fiata Pandy nie zrobił nic złego, z całą pewnością może spodziewać się mandatu za przejazd na czerwonym świetle (500zł i 15pkt karnych). Co prawda trzymając się ściśle przepisów to nie zrobił on pełnego zatrzymania przed sygnalizatorem, ale to już inna bajka. Mandat za to wykroczenie to 100zł i 6pkt karnych i o tym też trzeba pamiętać.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.